Soutěž oplývala silnou konkurencí, kde se mezi 850 závodníky našla početná sestava zástupců ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Maďarska a České republiky. Olomoucký tým si pro sebe urval celkem tři medaile, a to zlatou, stříbrnou a bronzovou.

Se zlatou medailí na krku stanula na stupních vítězů Leontýna Formanová, mladší žákyně do 13 let, které se nedávno povedl krásný stříbrný výsledek na Českém poháru v Jablonci nad Nisou. Formanová nastoupila do tří zápasů a všechny ukončila na ippon před koncem časového limitu.

Stříbro získal Radim Mikeš, mládě pod 11 let, v jehož kategorii na něj čekalo dalších 27 závodníků. Lehký a rychlý Mikeš nedal soupeřům nic zadarmo. Zápasy povětšinou vyhrál výrokem rozhodčího, který musel posoudit vyšší aktivitu závodníka v případě skóre 0:0. V boji o zlato, bohužel, nešťastně prohrál na wazari.

Třetí medaili získala starší žákyně pod 15 let Lucie Lexová. Mezi její největší úspěch poslední doby patří zlato z Přeboru České republiky 2018 a také dobře zahájená klasifikace na letošní Přebor republiky. V Pezinoku se jí však ze tří vzájemných utkání s povedlo urvat jeden ippon, čímž si vysloužila bronzovou příčku.