V prvním poločase se domácím dařilo eliminovat sílu šumperských spojek. Soupeře přehrávali i v útoku a do šaten odcházeli se sedmibrankovým náskokem.

Po přestávce však Šumperk začal pomalu ukrajovat z olomouckého náskoku, když především Laštůvka nekompromisně trestal olomoucké chyby. Ve 46. minutě dokázal Šumperk snížit na rozdíl čtyř branek 23:19.

Atmosféra začala být vyhecovaná, hráči se soustřeďovali spíše na výroky rozhodčích a tím nejvíce utrpěla hra, kdy oba týmy byly často vylučovány. V závěrečné desetiminutovce se Stavomontáže vrátily ke hře z prvního poločasu a dotáhly tak utkání do vítězství.

„Jsem spokojen s prvním poločasem, kdy jsme předvedli velmi dobrou hru jak v útoku tak v obraně. Velmi dobré utkání jako už tradičně proti Šumperku odehrál Michal Kubáček, dobře mu sekundoval zkušený Pavel Knébl a na křídle Marek Damek. Pochvalu zaslouží za obrannou činnost Ondra Mazáč. Vyzvihl bych však výkon Martina Malínka, který položil základní kámen k úspěchu a celé utkání chytal spolehlivě a dosáhl velice slušné úspěšnosti 45 procent,“ hodnotil utkání olomoucký trenér Vladan Táborský.

TJ STM Olomouc : TJ Šumperk 31:22 (17:10)

STM Olomouc: Malínek, Drkula – Kubáček 10, Mazáč O. 1/1, Lerch 1, Tkadlec 1, Eger, Mazáč P. 6/4, Knébl M., Urbanec 1, Sekerka 2, Knébl P. 6,Damek 3. Trenér: Vladan Táborský.