Stavomontáže favorita v prvním poločase překvapily.

„Proměňovali jsme šance a soupeře jsme zaskočily," okomentoval olomoucký trenér Libor Malínek první poločas, který Hanáci vyhráli o čtyři góly.

Jenže nástup do druhého poločasu se domácím vůbec nepovedl. „Hosté měli v šatně nějaký pohovor a přepli na druhý rychlostní stupeň. Během pěti minut jsme byli dvakrát vyloučeni a nedokázali jsme skórovat. Rázem bylo vyrovnáno," řekl Libor Malínek.

Olomoučtí házenkáři se už nevzpamatovali a Strakonice svůj náskok průběžně zvyšovaly. „Už to byl jednoznačný zápas. Hosté stříleli lehké góly a nám už chyběla fyzička. Rozhodl začátek druhého poločasu," přiznal olomoucký trenér.

Stavomontáže tak v prvoligové tabulce zůstávají desáté o dva body před předposledním Dvorem Králové. V dalším kole Hanáci zajíždí na palubovku osmé Ostravy. „Jsou o bod před námi a na domácí palubovce drží neporazitelnost, když jim vypomáhají extraligoví hráči. Vítěz tohoto zápasu už bude jednou nohou zachráněn," uvědomuje si Libor Malínek. (map)

TJ STM Olomouc – ČZ HBC Strakonice 25:31 (16:12)

Olomouc: M. Malínek – Eger 1, Hynek, Tydlačka 1, Marhons 2/1, Lerch 3, Šuba 2, Vaverka 2, Kosina 7/2, Kozlovský 7, Kubáček. Trenér: Libor Malínek.