Vyrovnané skóre vydrželo do osmnácté minuty. Pak domácí odskočili na 11:7, ale Severočeši do poločasu snížili na dvougólový rozdíl 14:12.

Po přestávce do olomoucké branky nastoupil Provaz, ale na hřišti vydržel jen necelých sedm minut. Po střele jednoho z ústeckých hráčů si vykloubil koleno a musela se volat sanitka. Na hru domácích házenkářů ale nešťastné zranění spoluhráče vliv nemělo. Postupně soupeři odskočili až na sedmigólový rozdíl (20:13).

„Už v Českém poháru se nám zranil brankář po střele na hlavu. Družstvo je odolné. V kádru máme zkušené hráče," pochvaloval si olomoucký trenér Zdeněk Čtvrtníček.

Tým se však bez Provaze bude muset obejít minimálně do poloviny sezony.

„Na podzim dohrál. Máme dva kvalitní gólmany, kterým věřím. Další dva jsou ještě na hostování, takže v případě potřeby bychom jednoho stáhli," poznamenal Čtvrtníček.

Severočeši se sice ve 48. minutě dotáhli na rozdíl čtyř branek, žádné drama se ale nekonalo. Hanáci si již premiérovou prvoligovou výhru bezpečně pohlídali.

„Měli jsme jednoznačně lepší střelbu ze spojek. Navíc jsme ubránili Vrběckého a hosté se nedokázali střelecky prosadit," hodnotil kouč.

Zároveň si uvědomuje nedostakty. „V útočné fázi jsme zahráli dobře, v obraně jsme měli velké problémy, brankáři předvedli slušný průměr. Máme dobrý útok, ale musíme zlepšit obranu," poznamenal Čtvrtníček.

Ve třetím kole olomoucké házenkáře čeká další nováček Strakonice. „Ve Strakonicích bych chtěl vyhrát, pokud budeme kompletní," dodal Čtvrtníček.

TJ STM OLOMOUC – TJ CHEMIČKA ÚSTÍ NAD LABEM 30:24 (14:12)

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Branky ze sedmiček: 0:1. Vyloučení: 2:2. Diváků: 250.

Olomouc: Novotný, Provaz, Malínek – Eger 1, M. Knébl 2, Hynek 1, Svoboda, Tydlačka 5, Lerch, Škůrek, Bijota 1, Schmalz 11, P. Knébl, Laštůvka 9. Trenér: Čtvrtníček.

Ústí nad Labem: Kříž – Novák 3, Vrběcký 4, Pihera, Házl 6/1, Hladík 1, Nieves 4, Uller, Kabát, Velek. Trenér: Tlustý.