Od začátku zápasu měli navrch hosté, kteří skóre navyšovali góly z rychlých protiútoků. „Věděli jsme, že na rychlé přechody soupeře nebudeme stačit. Ze začátku jsme nedávali góly. Brankář rychle bral balón, hráli to do šířky. Je těžké se rychle vracet,“ řekl olomoucký trenér Vladan Táborský.

Hosté se tak záhy ujali vedení 9:2 a s Hanáky to nevypadalo dobře. „Chtělo to uklidnit kluky, kteří byli od začátku nervózní. Věděli jsme, že hosté budou trestat každou naši chybu,“ poznamenal Táborský.

Olomoučtí házenkáři se střelecky chytili a favoritovi už nedovolili výrazně poodskočit. V závěrečných minutách už Karviná útočila i s gólmanem Lefanem, který dosáhl dvou branek. „Celkově jsem spokojený, protože možnosti Karviné jsou někde jinde. Co jsme si řekli, to jsme plnili,“ hodnotil olomoucký trenér pohárové utkání.

O víkendu olomouckým házenkářům začala druhá liga a Stavomontáže do sezony odstartovaly domácí porážkou 30:37 s juniorkou Zubří. „Nedařila se nám obrana. Chceme ale hrát o špičku druhé ligy,“ stanovil Táborský jasný cíl.

TJ STM Olomouc – HC Baník OKD Karviná 24:41 (10:19)

TJ STM Olomouc: Drkula, Malínek, Machalík – P. Mazáč 6/3, Tydlačka 5, Bijota 3, Damek 3, Kubáček 3, Eger 2, Sekerka 1, Urbanec 1.

HC Baník OKD Karviná: Lefan 2/1, Adamík – Vančo 9, Lyžwa 6, Chudoba 5, Kružík 5/1, Balwas 4, Hanisch 3, Petrovský 2, Kalous 2, Monczka 2, Sliwka 1.