Od začátku měli favorizovaní hosté navrch a Stavomontáže jim to ještě usnadnily. Olomoučtí házenkáři se totiž dopouštěli řady chyb a druhý tým tabulky vyrážel do rychlých protiútoků. Již v jedenácté minutě Hanáci prohrávali o čtyři góly (3:7) a poločas hosté vyhráli o pět branek 9:14. Ve druhé půli favorit odskočil na 13:24 a bylo definitivně rozhodnuto. Když se v závěru rozchytal Novotný, domácí snížili na konečných 23:30.

Bystřice tak nováčkovi připravila největší porážku od postupu do první ligy. „Bylo to nejhorší utkání, které jsme v první lize odehráli. Na Bystřici jsme tentokrát neměli," musel přiznat olomoucký trenér Zdeněk Čtvrtníček.

Stavomontáže totiž na kvalitního soupeře vůbec nestačily. „Je vidět, že hráči soupeře jsou vyzrálí, hráli agresivní rychlou házenou s kombinacemi. Já jsem naše hráče upozorňoval na to, jak Bystřice hraje, protože jejich mužstvo dobře znám. Ale neplnili jsme taktické pokyny, co jsme si řekli," upozornil Čtvrtníček.

O vítězi bylo rozhodnuto již po prvním dějství. „Ve druhém poločase se s tím už nedalo nic dělat. Hráči se báli střílet zdálky, tahali jsme to dovnitř a to soupeři absolutně vyhovovalo," dodal Čtvrtníček, jehož tým již spadl na předposlední místo.

TJ STM OLOMOUC – TJ BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 23:30 (9:14)

Rozhodčí: Horsák, Videcký. Branky ze sedmiček: 2:2. Vyloučení: 1:1. Diváci: 120.

Olomouc: Novotný Malínek, Eger, Damek 1, Knébl 2, Hynek, O. Mazáč, Tydlačka 6/1, P. Mazáč 5/1, Lerch, Škůrek, Bijota, Schmalz 4, Kubáček 5. Trenér: Zdeněk Čtvrtníček.

Bystřice pod Hostýnem: Janků, Nezhyba – Juránek 1, Petrovčín 1, J. Tiller 2, Románek 1, Doležel 1, Hradil 1, R. Tiller 3, Dobeš 3, Žůrek 3/2, Zbránek 11, Salvet 2, Přikryl 1. Trenér: Martin Žůrek.

TABULKA

Tabulka