Pouze v kategorii Elite chybí Olomouci zastoupení v této typicky podzimní disciplíně rychlostní cyklistiky.

Z mládežnických zástupců si upevňuje pátou příčku v Českém poháru TOI TOI Cup junior Petr Hampl z týmu MAPEI Cyklo Kaňkovský.

V Kutné Hoře zopakoval svoji oblíbenou pětku a v Kolíně dojel sedmý. Nyní ho čeká start v reprezentačním trikotu na světovém poháru v belgickém Koksijde.

Osmé místo zatím patří v kadetech Luďku Lichnovskému, který ovšem dává přednost přípravě na dráhové disciplíny a startoval pouze na kutnohorském stadionu Olympia, při hodně točitém cyklokrosu, náročném na výbušnost, což právě Luďkovi sedí.

Kolínský 2,5km dlouhý lesní a písčitý okruh zase svědčil kadetu Matouši Hynkovi, který se na rozdíl od svých soupeřů vyvaroval četným pádům a dojel si letos pro svoje zatím nejlepší umístění, a to čtvrtou příčku. Po sedmém místě v Kutné Hoře je v Českém poháru na jedenáctém místě.

Matouš Hynek

Tuto příčku se chystá ovšem razantně vylepšit při mistrovství republiky v polovině prosince v Mnichově Hradišti.

Tam by měl také rozšířit své bodové zisky nejmladší cyklokrosař z MAPEI Cyklo Kaňovský Jan Kaňkovský, který poslední dva závody nejel a v žebříčku TOI TOI Cupu je na 18. místě.

Český pohár v cyklokrosu je vypsán i pro kategorie masters, kde si stále skvěle počíná Ivo Hromádka z olomouckého týmu Kola Kaňkovský.

Byť v Poličce na bednu nedosáhl a skončil čtvrtý, po bronzu v Praze je po odjetých deseti závodech na vynikající druhé příčce.

Cyklokros v pražských Řepích v areálu bikrosové dráhy byl doslova nabit zvučnými jmény ve všech kategoriích. Jedenácté místo zde v masters v pelotonu bývalých elitních reprezentantů vyjel Roman Brandýs z MAPEI Cyklo Kaňkovský.

Brandýs si ještě o jednu příčku vylepšil pořadí na tradiční cyklokrosové trati v Poličce a v celkovém hodnocení Českého poháru masters je před závěrečnými čtyřmi závody na osmém místě.

Cyklokros pokračuje dvěma závody v Ostravě poslední listopadový víkend, poté následuje polský Goscieczin a mistrovství republiky mládeže a TOI TOI Cup v Mnichově Hradišti 11. prosince.