Domenico Naswetter v pátek 7. května nastoupil na akci MMAsters League v Kladně proti brněnskému Tomáši Němečkovi. V disciplíně K-1 a kategorii do 72 kilogramů zvítězil jednoznačně 3:0 na body, přestože nezačal úplně nejlépe.

„První kolo jsme asi o trochu prohráli, ale byl jsem v klidu, protože jsem věděl, že je Dominik zvíře,“ popisoval trenér klubu Muay Thai Olomouc Tomáš Musil.

A měl pravdu, v dalších kolech už zařadil olomoucký bijec vyšší stupeň a utkání převzal do svých rukou. „Soupeře naháněl po kleci a sázel mu tvrdé přímky,“ chválil Musil Naswettera po vítězství.

VÍTĚZSTVÍ I V POLSKU

V zahraničním měření sil se pak v sobotu v Polsku představil další olomoucký zápasník Štěpán Guba. V pyramidě A1 do 71 kilogramů se mu postavil Francouz Abel Mabel. Stejně jako Gubův kolega i on začal utkání hůře. „Soupeř byl velice pohyblivý a nečekaně silný v klinči. První kolo jsme určitě prohráli,“ hodnotil Musil.

Celý tým ale podle jeho slov zůstal v klidu a dobře udělal. Díky několika klinčům dokázal Guba sebrat Francouzovi spoustu sil a ten začal mít znatelné problémy s fyzičkou. Ve třetím kole byl dokonce počítán. „Štěpán mu sázel tvrdé lokty a drtil jej v klinči,“ přiblížil Musil.

Díky druhému a třetímu kolu vyhrál Guba na body a postoupil do dalšího kola turnaje. „Už před zápasem měl bohužel zlomené nějaké kůstky v zápěstí, tak uvidíme, jak to bude dál, jestli bude moci pokračovat,“ zakončil Musil.