„Fabrice nás překvapil velkou aktivitou od samého začátku a tvrdostí svých kopů, kdy roundkicky Martinovi rozkopal pravou ruku a také ho tvrdým kolenem na žebra poslal do počítání. Jinak bylo kolo relativně vyrovnané. Soupeř tvrdě kopal a Martin tvrdě boxoval. Od druhého kola však soupeři začaly ubývat síly a Martin chtěl urvat zápas pro sebe. Třetí kolo jsme vyhráli, ale nakonec to na celkovou výhru nestačilo. Přesto jsme si získali respekt od soupeře a místního početného publika a hned po zápase jsme si předávali kontakty ohledně dalších zápasů," popsal zápas šéftrenér olomouckého klubu Tomáš Musil

V pátek 10. listopadu pak vyrazil Domenico Naswetter a Michaela Hlaváčiková do Polského Tarnowa na silně obsazený Polský pohár v thajském boxu. Jednalo se sice o amatérské zápasy, zato však proti víceméně světové a evropské špičce.

Domenico Naswetter ve váze do 81kg porazil ve třetím kole TKO soupeře z Varšavy a následně ve finále prohrál na body s letošním vícemistrem světa domácím polským soupeřem.

„Nutno podotknout, že jsme prohráli až poté, co byly Domesovi strženy dva body za údajně nepovolené techniky porazů, které se v amatérském muaythai liší od profesionálních zápasů. Myslím, že to bylo ze strany rozhodčích velice diskutabilní. Domenico ale diktoval tempo celého zápasu, soupeř byl od druhého kola několikrát na zemi. Dokonce jsme měli i čistější boxerské údery. Každopádně je to už jedno, za mě velice dobré oba výkony od Domenica v nové váhové kategorii a jsme velice spokojení," ohodnotil Musil i Nasweterův výkon.

Basketbal: Olomoucko - Nymburk (23.9.2023)
Olomoucko o další body do Alpe Adria Cupu zabojuje v chorvatské Dubravě

Michaela Hlaváčiková nastupovala také ve vyšší váhové kategorii do 63,5kg a v obou zápasech ukázala, že je prostě neuvěřitelná bojovnice. V semifinále porazila českou reprezentantku této váhy jednoznačně na body. Ve finále potom zvládla i polskou jedničku. Taktéž zcela dominantně na body.

„Oba zápasy měla Michaela pevně ve svých rukou, skvělý pohyb, chuť bojovat, skvělý box i kopy. Moc toho není, co by se dalo vytknout. Navíc po konci turnaje dostala Míša cenu za nejlepší seniorskou bojovnici celého turnaje," ocenil Tomáš Musil na závěr i třetí bojovnici.

V neděli se ještě uskutečnilo první letošní kolo KIDS CHALLENGE v Třinci, kam pod dohledem Michala a Štěpána Gubových odjelo soutěžit osm dětí z olomouckého klubu. Někteří vyhráli, někteří ne, ale všichni si určitě užili celou neděli s thajským boxem. Hanácké barvy zde hájil třeba šestiletý šikula Staník Aufart. Někteří byli zkušenější, např. Michaela Dostálová, letošní vícemistryně světa.