„Navázali jsme na naše poslední dva kvalitní výkony a v porovnání se zápasem minulého kola s VŠB Ostrava jsme udělali méně chyb," pochvaloval si olomoucký kouč Pekárek.

V prvním poločase ale byli o něco lepší hosté, kteří obě čtvrtiny vyhráli tříbodovým rozdílem. Po přestávce však začali domácí vývoj zápasu otáčet na svoji stranu a po třetí čtvrtině již vedli 64:61.

Hosté se však stále drželi na dostřel, rozhodnout o vítězi zápasu tak musela až samotná koncovka. Hosté 55 vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny srovnali trojkou na 88:88. Domácí odpověděli dvoubodovým pokusem a následně Vyšehrad zahodil jednu šestku. Domácí rozehrávač Petr Andres byl při trestných hodech neomylný a upravil skóre na 92:89. Hosté v posledních vteřinách zkoušeli zápas dostat do prodloužení, jejich tříbodové pokusy však byly neúspěšné a body tak zůstaly v Olomouci.

„Sokol Vyšehrad je opravdu těžkým soupeřem. Vždyť čtyři jeho hráči pravidelně nastupují za USK Praha v Mattoni NBL. Zápas byl opravdu vyrovnaný, dramatický a divácky velmi atraktivní. Mimo stabilního kvalitního výkonu Jakuba Sedláka bych rád vyzvedl také výkony Ondřeje Pěničky a Tomáše Kurfürsta. Ale pochvalu zaslouží všichni hráči," zhodnotil vystoupení svých svěřenců domácí kouč Michal Pekárek.

Díky dalšímu vítězství se Basketbal Olomouc odlepil ze dna tabulky. V dalším zápase se olomoučtí basketbalisté představí na palubovce Opavy B, doma budou hrát 16. února, kdy přivítají Zlín. „Dnes jsme dokázali, že naše výkony mají vzestupnou tendenci a bude důležité na to navázat i v dalších zápasech. Na palubovku Opavy jedeme určitě s bojovnou náladou a následně budeme chtít přehrát Zlín na domácí palubovce. Myslím, že máme na to, abychom se posunuli v tabulce ještě výše," uzavřel Michal Pekárek.

Basketbal Olomouc – Sokol Vyšehrad 92:89 (23:26, 39:42, 64:61)

Body: Sedlák 30, Harčár 18, Kozák 11, Andres 9, Pěnička 8, Vévoda a Kurfürst 7, Schuster 2 – Feštr 27, Křivánek 15, Truhlář 14, Dvořák 12, Lukáč 9, Hrubý 8, Rozkot 4, Grunt 0.