Při pohledu na tabulku se mohlo zdát, že o favoritovi zápasu není pochyb – hráči celku Basketbal Olomouc zdolali Ostravu, Opavu i Vysočinu, zatímco Pardubice přijížděly na Hanou se třemi porážkami, pokaždé však velice těsnými.

Úvod zastihl domácí tým v křeči, kdy se jim nedařila střelba z pole a Pardubičtí rychle odskočili do vedení 9:0. Domácí basketbalisté se téměř pět minut nedokázali prosadit z pole. Poté sice šňůrou snížili na 8:9, k čemuž pomohl zejména Vojtěch Hlobil, ale vzápětí se hosté rozstříleli z dálky, do konce čtvrtiny nasázeli pět trojek, a záhy vedli až o dvanáct bodů.

Do druhé čtvrtiny však domácí basketbalisté vletěli ve velkém stylu a šňůrou 19:5 donutili trenéra hostů k oddechovému času. Ten však úspěchy nepřinesl zejména díky skvělé domácí střelbě Radka Jurky zpoza trojkového oblouku, která do poločasu atakovala hranici sedmdesáti procent. Domácí tak šli do šaten se sedmibodovým náskokem.

Nastolený obraz hry pokračoval i po změně stran. Domácí sice opustila přesná muška v trojkové střelbě a Radek Jurka už do konce zápasu žádný bod nepřidal, ale zastoupili jej zejména Jiří Dedek a Dominik Štěpán. Hosty srážela především katastrofální úspěšnost trestných hodů. Ve třetí čtvrtině proměnili jen 6 z 13 pokusů a rozčilené výkřiky hostujícího trenéra dokonce vynesly hostující lavičce technickou chybu. Olomoucké vedení tak postupně narostlo až na sedmnáct bodů a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.

Po oddechovém času Pardubic na začátku poslední čtvrtiny se však hosté nadechli k mohutnému závěru. Střelecky je táhl především Michal Svoboda, který trefil v rychlém sledu čtyři trojky a stáhl rozdíl ve skóre čtyři minuty před koncem na čtyři body.

Domácí začali praktikovat na nejlepšího střelce Pardubic zdvojenou obranu, ale hosté aktivně napadali jejich rozehrávku a vynutili si několik ztrát. Olomoučtí si však stále drželi těsné vedení, i přesto, že se deset vteřin před koncem smrsklo na pouhé dva body.

Pardubičtí poté sáhli k taktickým faulům, ale Jiří Dedek i Vojtěch Jančík v infarktovém závěru všechny trestné hody proměnili a definitivně rozhodli o osudu zápasu.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 28 body Jiří Dedek, 19 bodů včetně šesti trojek přidal Radek Jurka. Jan Hlobil si připsal double-double za 13 bodů a 11 doskoků. Hosty táhl s 23 body Michal Svoboda, 15 bodů nastřílel Jakub Čejka.

Basketbal Olomouc – BK Pardubice 89:85 (12:23, 44:37, 71:57)

Nejvíce bodů: Dedek 28, Jurka 19, Štěpán 15, Hlobil 13 – Svoboda 25, Čejka 15, Výcha 10. Trojky: 10 – 15. Trestné hody: 11/12 – 8/15. Doskoky: 36 – 31. Asistence: 26 – 24.

Matěj Soukup