První poločas byl ze strany domácího celku Basketbal Olomouc velice nervózní a nepovedený.

„Přehnaná snaha vedla k tomu, že jsme nebyli schopni sehrát snad jedinou akci, kterou známe celou sezonu," zlobil se trenér Michal Pekárek.

Hosté z Brna si vypracovali solidní desetibodový náskok, o který však postupem času začali přicházet.

V poslední vteřině druhé čtvrtiny trefil úžasnou trojku z poloviny hřiště Petr Andres, který kromě snížení na 47:51 přilil spoluhráčům do žil notnou dávku sebevědomí.

„Někdy potřebujete trochu štěstíčka a takové to nakopnutí. Právě ta šťastná trojka nám hodně pomohla," pochvaloval si olomoucký trenér.

„V šatně jsme si navíc řekli, že takhle nemůžeme pokračovat. Byl to odevzdaný výkon, který v domácím zápase nemůžeme aplikovat. Začali jsme hrát aktivněji a vytáhli jsme obranu," popisoval zlomové momenty kouč Michal Pekárek.

Jeho svěřenci začali ve třetí čtvrtině skóre otáčet na svoji stranu a do poslední části šli s dvoubodovým náskokem.

„Do čtvrté třetiny jsme dobře vstoupili, dali jsme dvě trojky, družstvo se uklidnilo a pak už jsme zápas měli pod kontrolou," pochvaloval si domácí lodivod.

Šarvátka s šesti vyloučenými

Minutu a čtvrt před koncem za rozhodnutého stavu zvedla diváky ze sedadel šarvátka pod olomouckým košem, po které rozhodčí s delegátem po konzultaci u videa vyloučili po třech hráčích na obou stranách.

„Za stavu plus třináct to byla naprostá hloupost. Musím se podívat na záznam, ale bylo to naprosto zbytečné. Tohle na hřiště nepatří a byla to zbytečná tečka za jasným zápasem," konstatoval Michal Pekárek.

Nejvíce se střelecky dařilo tradičně trojici Sedlák (33 bodů), Andres (23), Harčár (13). Kvalitní výkon ale předvedl také dvanáctibodový Jiří Kašpar. Díky vítězství si Basketbal Olomouc zajistil, že neskončí na posledním místě tabulky.

Nováček soutěže tak bude pokračovat ve skupině o udržení.

„Důležité je, že pokračujeme dál v soutěži. To jsem si přál, aby se kluci mohli dál sehrávat a zlepšovat se. Do play out jdeme s tím, že chceme vyhrávat další zápasy a posunout se v tabulce výš. Ten první krok jsme zvládli," prohlásil Michal Pekárek, jenž považoval poslední zápas základní části za zlomový. „Z tohoto pohledu to hodnotím jako úspěch. Za celý rok jsme měli opravdu hodně lapálií, takže za tu obětavost si to družstvo zasloužilo."

BASKETBAL OLOMOUC – JBC MMCITÉ BRNO 88:77 (19:19, 47:51, 64:62)

Body: Sedlák 33, Andres 23, Harčár 13, Jiří Kašpar 12, Pěnička 3, Bittman a Jan Kašpar 2, Kozák a Kurfürst 0 – Šiška 24, Šmíd 23, Müller 9, Nehoda 7, Lenhart a Pavličík 6, Grecynskyj 2, Hrabovský, Bogdanovič, Prokeš, Jedovnický a Šír 0. Střelba 2 b: 33/64 – 30/73. Střelba 3 b: 7/20 – 7/21. TH: 15/20 – 10/19. Fauly: 21: 25. Doskoky: 32:37. Rozhodčí: Holoubek a Tureček.