Domácímu týmu nepomohl ani premiérový start posil z NBL Petra Andrese s Matějem Rubešem. „Bohužel se je nepodařilo plně začlenit do týmu a naší hry, ztratili jsme rytmus. Musíme pracovat na jejich lepším začlenění do družstva," konstatoval olomoucký kouč Pekárek.

Jeho svěřenci díky sérií 10 bodů v řadě odskočili v první čtvrtině soupeři na 12:6. Zlín však dokázal do konce periody snížit na 16:15. Druhá čtvrtina patřila hostujícímu celku, který si vypracoval poločasové vedení o jedenáct bodů (42:31).

Ve třetí čtvrtině se domácí díky kompaktní hře a osmi bodům kapitána Jakuba Sedláka dostali na kontakt (53:54) a postupně i do vedení, jenže o to ještě před koncem periody přišli.

Zlín si koncovku zápasu pohlídal a i díky zkušenému Michalu Šušákovi, který nastřílel dvacet bodů a dominoval na doskoku, zvítězil jedenáctibodovým rozdílem.

„Celý zápas nás trápily doskoky na obou polovinách hřiště. Nebyli jsme schopni doskočit a udržet míč. Potýkali jsme se také se zbytečnou nedisciplinova­ností," kritizoval po utkání trenér Basketbalu Olomouc Pekárek.

Jeho svěřenci se ve třetí čtvrtině nadechovali k obratu, jenže ten se kvůli jejich zbytečným chybám nekonal. „Následkem zbrklosti a neschopnosti doskočit míč několikrát v řadě jsme náskok ale brzy ztratili. Určitě si z tohoto zápasu vezmeme ponaučení," prohlásil Pekárek, který děkoval fanouškům za podporu během pátečního zápasu první basketbalové ligy.

„Zaplnili takřka celé hlediště a za to bych jim chtěl poděkovat," řekl kouč.

V příštím domácím utkání (17. října, 19.45) se Šlapanicemi se Hanáci pokusí odčinit zbytečnou prohru se Zlínem. Ještě před tím se Basketbal Olomouc představí na palubovce zatím neporaženého Sokola Hradec Králové 2. „V příštím kole jedeme na palubovku loňského mistra Hradce Králové. Nemáme poraženecké nálady, ale bude to těžký zápas. Poté nás čeká přijatelná série se Sokolem Šlapanice, Šumperkem a Ostravou a v těchto zápasech musíme urvat co nejvíce bodů," přeje si olomoucký kouč Michal Pekárek.

Basketbal Olomouc – SKB Zlín 57:68 (16:15, 31:42, 53:54)

Body: Sedlák 18, Scripcaru 11, Andres a Choleva 8, Dolejší 5, Kozák 4, F. Pekárek 3, Jílek, Kašpar, Pěnička a Rubeš 0 – Šušák 20, Medek 11, Chwaszcz 10, Krutílek 9, Zumer 6, Svoboda 4, Grečynskyj a Pumprla 3, Hegmon 2, Da Silva 0. Střelba 2 b.: 36/20 – 42/17. Střelba 3 b.: 22/3 – 23/7. T. H.: 15/8 – 25/13. Doskoky: 32 – 42. Fauly: 29 – 15. Rozhodčí: Holoubek, Karafiát.