„Vítězství si ceníme, ale myslím si, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem," prohlásil po premiéře v nové prvoligové sezoně olomoucký trenér Michal Pekárek.

Úvodní oťukávací perioda naznačila, na co budou olomoučtí basketbalisté v pátek v podvečer nevíce sázet. Byla to střelba za tři body, o kterou se od začátku nejvíce staral rozehrávač Dolejší a nutno říct, že velice úspěšně.

Klíčovou fází zápasu byl ale až začátek druhé čtvrtiny, který se béčku Opavy nevydařil. Domácí dokázali odskočit na dvouciferný rozdíl a i když hosté skóre snížili, do druhého poločasu šel tým Basketbal Olomouc s desetibodovým náskokem 46:36.

Hosté ve druhém poločase nic nezabalili a využili slabší chvilky domácího mužstva, které najednou vedlo rozdílem jediného bodu.

Potom se však znovu trefili domácí ostrostřelci v čele se sebevědomě hrajícím Dolejším, kapitánem Jakubem Sedlákem a další letní olomouckou posilou Eugeniem Scripcarem. Právě domácí „Žéňa" trefil v závěru několik důležitých pokusů a když Dolejší minutu před koncem čtvrté čtvrtiny proměnil svoji sedmou trojku a zvýšil na 88:80, bylo prakticky rozhodnuto.

Nejlepším střelcem zápasu byl třicetibodový Dojelší, po dvaceti bodech v domácím týmu zaznamenali Sedlák a Scripcaru. Na druhé straně zaznamenal čtyřiadvacet bodů Kryštof Vlček.

Domácí trenér po zápase přiznal, že jeho tým má na startu sezony ještě herní rezervy.

„Měli jsme strašně moc ztrát a vinou byla určitě nervozita, kterou hráči v prvních zápasech mívají. Určitě dokážou hrát líp než odehráli tenhle zápas," konstatoval Michal Pekárek. „Jsem spokojený s vítězství, ale zase ne tolik s výkonem, protože si myslím, že to družstvo má na víc," doplnil olomoucký kouč.

BASKETBAL OLOMOUC – BK OPAVA B 90:80 (23:22, 46:36, 66:63)

Body: Dolejší 30, Sedlák a Scripcaru 20, Kozák 10, Kašpar 5, F. Pekárek 3, Šín 2, Choleva a Jílek 0 – Vlček 24, Matějka 18, Dihel 11, Vícha 10, Ihring 8, Kupčík 5, Branda 4, Moninec 0. Střelba 2 b.: 34/62 – 28/68. Střelba 3 b.: 12/24 – 3/25. T. H.: 10/14 – 21/24. Doskoky: 39:16. Fauly: 22:19. 5 chyb: Sedlák – Matějka. Rozhodčí: Dolínek, Stančík. Nejlepší hráč zápasu: Jan Dolejší (O).