Basketbal Olomouc touží ve své historicky druhé sezoně okusit boje v prvoligovém play-off a podle povedeného vstupu do soutěže by to mělo být v možnostech hanáckého celku. Na domácí výhru 90:80 nad opavským soupeřem olomoučtí basketbalisté navázali ve 2. kole těsným vítězstvím 88:86 nad brněnskou juniorkou.

„Úvod zápasu se nám opravdu nepovedl, ale závěr jsme zvládli. Osmaosmdesát bodů venku je slušný počin, ale herně je pořád na čem pracovat. Máme stále hodně ztrát, pořád se sehráváme, je tam také hodně individuálních chyb," vrátil se trenér Pekárek k souboji na brněnské palubovce.

K výhře hostujícího celku pomohli i mladí basketbalisté. „David Jílek dal pět bodů, Ondra Pěnička měl jedenáct a v závěru dával důležité koše, své si odehráli i Šín s Cholevou," vypočítával trenér Pekárek.

„Spolehnutí bylo samozřejmě i na kapitána Kubu Sedláka, který odehrál celý zápas bez střídání," doplnil lodivod Olomouce.

Již v pátek od 19.45 nastoupí hráči celku Basketbal Olomouc v Čajkaréně proti SKB Zlín, který má na svém kontě rovněž dvě výhry.

Podaří se Hanákům udržet neporazitelnost? K tomu by mohli přispět také fanoušci. „Věřím, že nás diváci přijdou povzbudit, se Zlínem by to mohl být zajímavý zápas," pozval diváky na 3. kolo kouč Pekárek, který bude moci využít služeb rozehrávače Petra Andrese z Jindřichova Hradce 
a Hanáky by mohl posílit také Rubeš z Pardubic.

JBC MMCITÉ BRNO – BASKETBAL OLOMOUC 86:88 (23:17, 47:40, 65:59)

Body Olomouce: Sedlák 28, Dolejší 26, Pěnička 11, Scripcaru 10, Jílek 5, Choleva a Kašpar 3, Šín 2, F. Pekárek 0.