„V předchozích letech nám chybělo štěstí, ale tentokrát nám pomohlo. Měli jsme totiž stejně bodů jako Nové Město nad Metují a o našem postupu rozhodl větší počet lepších umístění. Vloni a předloni jsme přitom měli silnější tým, ale postup se povedl až letos," řekl vedoucí družstva Zdeněk Rakowski.

„Všichni se snažili a bojovali. Chtěli jsme dokázat, že je v Olomouci dobrá atletika," považoval si Zdeněk Rakowski úspěch týmu.

Družstvo na pražské Julisce těžilo především z výborné formy vrhačů a výškařů. 


V kouli Novák kvalitním výkonem 19,13 m vybojoval třetí příčku, když za reprezentantem Staňkem zaostal o pouhý centimetr. Dalších šest bodů přidal v hodu diskem.

Nováka doplňoval ještě Koudela sedmým místem 
v kouli a osmým místem v hodu kladivem.

Úspěšný byl skok do výšky, v němž čtyři olomoučtí výškaři vybojovali 19,5 bodu. Nejúspěšnější byl Šutera, který skončil třetí. Na šestém, sedmém a osmém místě skončili Navrátil, Dočkal a Odstrčil.

„O tyto závodníky se družstvo opíralo. K výsledku přispěl i Večeřa na překážkách," vyzdvihl Zdeněk Rakowski.

Pro extraligu se ale musejí olomoučtí atleti posílit.

„Musíme tým doplnit, abychom byli schopni konkurovat silným týmům z Prahy. Potřebujeme posílit o sprinterské disciplíny a na dlouhých bězích. Poohlédneme se na Slovensku i na Moravě," plánuje Zdeněk Rakowski.

Postup do extraligy je pro AK Olomouc důležitý i vzhledem k motivaci mládeže.

„Ta má vždy nějaké vzory. Pokud budeme mít špičkové muže, na ně budou navazovat junioři. Také závodníci ze žákovských kategorií uvidí, že se mohou měřit s nejlepšími a třeba startovat na mistrovství Evropy nebo světa," vyzdvihl Rakowski.