Ve druhém kole si olomoučtí atleti vedli stejně tak dobře jako při premiéře a se 137 body vybojovali pátou příčku a po dvou kolech skončili nečekaně na čtvrtém místě.

Ve sprintech na 100 a 200 m dominoval Volko, který zvítězil časy 10,41 a 20,84 s. Bodoval rovněž ve štafetě na 4× 100 m, která ve složení Hrazdil, Zaleský, Benda a Volko časem 41,67 s skonči­la třetí.

Dobře si vedli výškaři ve složení Šutera a Navrátil, kteří výkony 212 cm a 203 cm bodovali na třetím a pátém místě. Zajímavý byl souboj olomouckých vrhačů ve vrhu koulí mezi Prášilem startujícím nyní za Duklu Praha a olomouckým Novákem. Nakonec zvítězil Prášil výkonem 19,74 m a Novák na druhém místě zaznamenal vrh dlouhý 19,12 m, když ještě v disku hodem 54,58 m získal na šestém místě 5 bodů. Uznání v těžké konkurenci extraligových borců patří všem olomouckým atletům, kteří na šampionát ČR družstev postupují ze čtvrtého místa.

Pořadí po dvou kolech: 1. Univerzita Brno 15 hlavních bodů/335,5 po­mocných bodů, 2. Dukla Praha 15/303, 3. Olymp Praha 9/277, 4. AK Olomouc 8/270, 5. Slavia Praha 8/261, 6. Hvězda Pardubice 6/268, 7. SSK Vítkovice 6/240, 8. TJ Kladno 3/215.

Olomoucké ženy v první atletické lize startovaly ve třetím kole v Třinci, kde se 132 body skončily na pátém místě. Po třech kolech jsou na třetí příčce a umístění si ještě mohou zlepšit ve čtvrtém kole, které 20. srpna pořádají na domácím stadionu.

Dařilo se Zlatníkové, která zvítězila v běhu na 100 m časem 12,20 s, v běhu na 200 m časem 25,93 s byla čtvrtá a ve štafetě na 4× 100 m spolu s Gieselovou, Namyslovou a Begovou časem 51,14 s skončily druhé. Třetí místa vybojovaly na tratích 1500 a 3000 m Mrázková a Přidalová. Gieselová ve skoku dalekém zvítězila výkonem 548 cm a ještě na 400 m překážek brala pátou příčku.

V oštěpu zvítězila favorizovaná Durčáková výkonem 42,91 m, v kladivu Táborská výkonem 43,46 m byla druhá a ve vrhu koulí Zbraňková výkonem 11,40 m bodovala třetím místem.

Pořadí po třech kolech: 1. Sokol Opava 583 body, 2. Slov. Slavia Uh. Hradiště 430,5, 3. AK Olomouc 417,5 b.