Výsledek úvodního setu předurčily již první míče, po nichž hosté vedli 4:0 a 10:4. Olomoučankám se sice podařilo snížit a za stavu 15:15 dokonce jednou srovnat, na více už ale neměly.

Druhé dějství bylo bitvou o každou výměnu. Univerzita za stavu 5:4 poprvé v utkání vedla, následně se výhoda přelévala ze strany na stranu maximálně o dva body, až v koncovce hosté utekli z 21:22 na 21:24 a svou druhou výhodu proměnili ve vedení 2:0.

„Začali jsme nekoncentrovaně, kazili jsme lehké balony a nechali jsme se zatlačit servisem. Ostrava se dostala do laufu,“ okomentoval první dva sety olomoucký trenér Jiří Teplý.

Třetí část duelu byla podobnou přetahovanou pouze s tím rozdílem, že tentokrát měl většinou mírně navrch domácí celek. Těsný dvoubodový náskok Hanačkám vydržel až do úplné koncovky a výsledkem bylo snížení na 1:2.

Ani čtvrtý set nepřinesl větší dominanci na některé z obou stran, jen mírně kvalitnější hru Olomoučanek a o něco málo více chyb na ostravské polovině hřiště. Univerzita odskočila ve druhé půli sady až na rozdíl pěti výměn a díky vítězství 25:19 vyrovnala na 2:2.
Ani tiebreak však nebyl ve znamení nadvlády jednoho z obou družstev.

Vedení se přelévalo ze strany na stranu a teprve od momentu, kdy při servisu kapitánky Olomouce Kataríny Dudové domácí celek otočil ze stavu 7:10 na 12:10, začalo být jasné, kdo se bude radovat z vítězství.

„Soupeře jsme v domácím prostředí zatlačili, ale bohužel jsme tento tlak neudrželi. Ve zkrácené hře už jsme byli málo důrazní na útoku,“ řekl ostravský kouč Zdeněk Pommer.

 „Klíčový pro vývoj zápasu byl třetí set, v němž jsme se štěstím uspěli. Prohrát 0:3 jsme určitě nechtěli a ve čtvrté sadě si slabší momenty vybral naopak soupeř. Tiebreak už je vždy loterie, my jsme v něm chytli pár těžkých balonů, což rozhodlo. Výborně v útoku zahrála Jana Napolitano,“ konstatoval Jiří Teplý.

VK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:2 (-22, -22, 23, 19, 12)

Rozhodčí: Dmejchal, Kostka. Čas: 138 minut. Diváků: 550.

Olomouc: Kubínová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sainová. Střídaly: Dedíková, Dudová.

Ostrava: Faltínová, Makauskaiteová, Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, libera Teperová, Chevalierová. Střídaly: Čuboňová, Šípová, Žolnerčíková.