Olomoučtí veslaři tak zahájili druhou část závodů na vodě. Původně měli startovat ve slovenských Piešťanech, kde však byla regata kvůli špatnému stavu vody zrušena. Náhradním řešením byla účast na mezinárodní regatě v Třeboni.

Čtyři první místa si připsaly mladší žačky. Nejprve na dvojskifu Hlaváčová s Prchalovou, poté je vystřídaly ve stejné disciplíně kolegyně Dohnalová s Fukalovou. Společně pak děvčata dvakrát zvítězila na čtyřce párové. Další medaili přidala starší žačka Petra Grohmannová na skifu a zbývající čtyři medaile vybojovali muži.

Weigel s Komárkem zvítězili v sobotu i v neděli na dvojce bez kormidelníka a společně s Došlíkem a Gefingem byli po oba dny neporaženi také na čtyřce.

Za zmínku stojí i velmi pěkné druhé místo juniorů Slavíka, Běhala, Pazdery a Špaňhela na čtyřce párové, kteří se s touto disciplínou úspěšně poprali i přesto, že pro ně není stěžejní.

Další závody, které olomoucké veslaře v této části roku čekají, se uskuteční již tento víkend v Břeclavi, kde se představí žactvo. Hanáci budou startovat také na mezinárodní regatě v rakouském Villachu.

Vrcholem podzimní sezony bude mistrovství republiky ve sprintu a finále poháru družstev, konané koncem září v Račicích.