Favorit je jasný. Olomoučtí Eagles po základní části skončili pátí, zatímco Uherský Brod poslední. Vzájemný zápas skončil vítězstvím Hanáků 13:7.

„Výsledek sice vypadá jednoznačně, začátek ale takový nebyl. Hlavně nesmíme nic podcenit,“ nabádá vedoucí družstva Stanislav Cik.

Osmifinále se hraje na dva vítězné zápasy. V případě nerozhodného stavu se prodlužuje a definitivní rozhodnutí by přinesly samostatné nájezdy.
Olomoučtí in-line hokejisté v předchozích sezonách po základní části končili na prvním nebo druhém místě. Tentokrát se ale propadli až na pátou příčku.

„Ale rozdíly v tabulce byly minimální. Pokud bychom v Přerově uhráli aspoň bod, skončili bychom třetí,“ upozornil Stanislav Cik.
Tým navíc doplácel na marodku a povinnosti zahraničních legionářů. S tím se budou muset Hanáci vypořádat i po případném postupu do čtvrtfinále.

„Zraněný je Paška, mimo bude Handl, ve Francii Kuba Cik a Handl,“ vyjmenoval absence Stanislav Cik.

Ve čtvrtfinále by Eagles narazili na Přerov, se kterým na konci základní části prohráli.

„Soupeř hrál hodně defenzivně a hrozil z brejků. Pokud ale čtvrtfinále zvládneme, na závěrečný turnaj už bychom zase měli být v silnějším složení,“ dodal Stanislav Cik.

Osmifinálové zápasy s Uherským Brodem na olomouckém zimním stadionu začínají v 10 a ve 12 hodin.