Největší úspěch zaznamenala velmi nadějná olomoucká juniorka Eliška Skácalová, která bezkonkurenčně vyhrála seniorskou kategorii sólových sestav.

„Eliška zaplavala svou volnou sestavu s obrovským nasazením a elánem, kdy všem rozhodčím ukázala, že je potřeba s ní počítat na dalších šampionátech v boji o příčky nejvyšší. Pro olomoucký oddíl akvabel je zlatá medaile v kategorii sól jedním z největších individuálních úspěchů v historii“, řekla trenérka Pavla Kosíková.

V seniorské kategorii sól startovala za olomoucký klub i Veronika Subotová, která předvedla také velmi suverénní výkon, a i když je věkově teprve starší žákyně, obsadila v této silné konkurenci velmi dobré čtvrté místo.

Eliška Skácalová spolu s Gabrielou Sázelovou závodily také v seniorské kategorii párových technických sestav, kde olomoucká děvčata získala ve velmi silné konkurenci skvělé bronzové medaile. „Předepsané technické prvky pro párové sestavy jsou velmi náročné, ale holkám se podařilo zajet tuto zcela novou sestavu velmi synchronně a právem tak obsadily výborné třetí místo. Jsem velice ráda, že se nám podařilo zakončit letošní závodní sezonu takovými perfektními výsledky a všem děvčatům přeji, aby se jim na tyto výkony podařilo navázat v příštím roce,“ popřála trenérka Pavla Kosíková.

Všechny závodní sestavy a nejen ty mohou diváci zhlédnout na tradičním a velmi oblíbeném Vánočním vystoupení olomouckých akvabel, které se letos koná v sobotu 17. prosince od 16.30 a 19 hodin a v neděli 18. prosince od 16.30 na olomouckém plaveckém stadiónu.