Jednatřicetiletý trojbojař Folprecht předvedl v české metropoli nejlepší výkony soutěže RAW tedy bez podpůrných dresů. Při 105,6 kilogramech tělesné váhy dřepnul 342.5kg, zabenchoval 175kg a v mrtvém tahu zvednul 332.5kg. Celkový součet v trojboji tak byl 850kg, což znamenalo osobní a národní rekord.

„Byl to můj první letošní závod, čeká mě vrchol jarní části sezony, kterým bude mistrovství Evropy v rakouském Telfsu,“ prozradil zkušený silák přezdívaný Folis.

Uspěšný byl také Folprechtův tréninkový parťák a nováček na soutěži v trojboji, Alexandr Popa. Ten získal ve stejné kategorii bronz výkonem 755kg (275-210-270kg). Třetí místo přidal také o den dříve v sólové soutěži tlaku na lavici stejným výkonem 210 kg. V této disciplíně brali první místo Karolína Děrglová a Marek Bouchal, po vážném zranění se vrací pod těžkou činku Michal Florian, který byl na šestém místě.

Zlaté medaile získali ve svých kategoriích v trojbojařském závodě také mladíci Daniel Kolisko, Pavel Nádvorník, Michal Skoupil a Alexandr Globa.

Poslední den závodů byl ve znamení equip trojboje, tedy s vybavením a v dresech. Závodilo se také zvlášť v mrtvém tahu. I zde sbírali Olomoučtí medaile. První místo si připsala v mrtvém tahu Daniela Poláková, ve stejné disciplíně byl na nejvyšším stupni také Daniel Kolisko.

Bronzové medaile získalo sourozenecké duo Jakub a Ondřej Hlavinkové a úspěchem uzavřel závod z olomouckého pohledu nestor českého powerliftingu Karel Sazma pozvedem 225 kg.

„Vedli jsme si velmi dobře a pobrali jsme de facto téměř vše, co se dalo. Výpravu tak hodnotíme jako velmi úspěšnou a budeme se těšit na další rok,“ glosoval spokojeně absolutní mistr republiky Petr Folprecht.