„První kolo bylo velmi vyrovnané, lehce pro Kazacha, který v jednom klinči dal více kolen, ale jinak na tom byl Vilda dobře pohybově, čistě trefené lowkicky a loket z otočky," popisoval začátek souboje olomoucký trenér Tomáš Musil.

Začátek druhého kola byl podobný.

„Jenže od poloviny kola se Vilda přestal pohybovat tak, jak bych si představoval, a tím pádem Kazach měl jednodušší cestu do klinče, kde byl aktivnější," upozornil trenér Musil na chybu svého svěřence.

Ve třetím kole byl Vilém Cao celkem přesný, ale to nakonec nestačilo.

„I když trefil soupeře, tak pouze jedním úderem nebo kopem, a nedal za to nic navíc. Každopádně i ve třetím kole předvedl trefený loket z otočky a naskočené koleno, bylo vidět, že si to užívá," doplnil Tomáš Musil k závěru zápasu.

Kazašský soupeř se díky lepšímu pohybu radoval z vítězství.

„Sice to na výhru nestačilo, máme před sebou hodně práce, ale takový zápas je prostě výborná zkušenost. Kazachstán je na tom v Muay Thai někde jinde než Česká republika," dodal kouč Tomáš Musil, který svému svěřenci poděkoval za reprezentaci na mistrovství Evropy.

Druhý nominovaný bojovník klubu Muay Thai Olomouc Tomáš Raška se na šampionát nakonec nestihl stoprocentně připravit, a tak do Krakova neodcestoval.