Tomu se podařilo zkompletovat hattrick absolutních vítězství a z mistrovství Evropy asociace WUAP si tak odvezl cenné zlato.

Při 105 kilogramech tělesné váhy se Folisovi, jak je silový sportovec z Hané přezdíván, podařilo dřepnout ve světovém rekordu 340 kg, bench-press pak přinesl hodnotu 175 kg.

Osobním rekordem 337,5 kg v mrtvém tahu nakonec rozhodl závod ve svůj prospěch v dramatickém souboji s maďarským závodníkem.

„Byly to náročné závody v ostřejší konkurenci a s přísnějším metrem mezinárodních rozhodčích,“ komentoval akci Petr Folprecht, který v poslední disciplíně bojoval nejen se zdatným protivníkem, ale také se zraněním.

„Na dřepu jsem si natáhl zadní stehenní sval, takže mě to docela omezovalo. Ale nakonec to vyšlo a teď už se cítím líp,“ pravil s odstupem olomoucký závodník, který má za sebou povedenou sérií tří vítězství. V květnu totiž vyhrál mistrovství republiky, a poté ještě lepším výkonem ovládl mezinárodní podnik ve slovenském Lučenci.

„Už po prvních závodech jsem cítil formu,“ prozradil Folprecht a ke svým plánům dodal: „Přes léto mě čeká odpočinek a od září se začnu připravovat na mistrovství světa,“ zmínil vrcholnou listopadovou akci v Moskvě.

V Telfsu nebyl jedným Moravákem. V kategorii zkušených borců Maters M60-64 do 82,5 kg sbírala úspěchy powerlifterská legenda z Pohořelic Karel Schoř. Jednašedesátiletý závodník získal dvě zlata v samostatných discpilínách mrtvého tahu výkonem 185 kg a bench-pressu s hodnotou 135 kg.

Dařilo se také ostřílenému olomouckému závodníkovi Petrovi Maceášikovi. Ten nejprve zvítězil ve třídě M40-44 do 100 kg v bench-pressu, když vytlačil činku vážící 210 kg. O den později pak ve své kategorii bojoval úspěšně v trojboji, výkony 230 kg dřep, 200 kg bench-press a 280 kg mrtvý tah znamenaly nejen prvenství, ale také nový světový rekord této kategorie ve federaci WUAP.