Jiří Zbožínek mladší pokračuje v rodinné tradici, závodil i jeho otec s cestovními vozy. Motokárám se věnuje již od dětství, postupně se vypracoval v absolutní republikovou špičku.

„Z počátku se do toho dostával, tak kolem deseti dvanácti se začal zlepšovat. Víc nad tím přemýšlel, více trénoval a věnoval se přípravě, protože je to také o kondici. A s tím přišly výsledky,“ řekl Zbožínek.

Ten má za sebou úspěšnou sezonu, stal se českým vicemistrem. A mohlo to být lepší, k titulu mu scházelo pár bodíků, které nemohl získat ve Vysokém Mýtě. Právě tam měl nepříjemnou kolizi, když do něj naboural jeden ze závodníků, a pro zranění nemohl dokončit závod. To mu pak chybělo v konečném pořadí, od titulu ho dělilo pouhých osm bodů.

„V poslední sezoně vyhrál třikrát superfinále, to se nikomu z konkurentů nepodařilo, svědčí to o stabilní výkonnosti, že to není náhoda. Rozhoduje technika jízdy. Škoda toho závodu ve Vysokém Mýtě, to nás trošku zamrzelo, ztráta na první místo nebyla velká,“ řekl Jiří Zbožínek starší, otec talentovaného pilota. „Syn byl zklamaný, byl natěšený, že by se to mohlo podařit.

U Zbožínků po úspěšné sezoně nyní řeší, co dál. Jestli pokračovat v cartingu v nejvyšší kategorii KZ 2, tedy věnovat se dál motokárám, jezdit stopětadvacítky, nebo se přesunout na okruhy, kde závodí cestovní vozy či formule.

„S tím jsou ovšem spojené náklady, takže to musíme zvážit. Méně náročné je pokračovat v cartingu, ale zase dost odborníků už mi říká, že pokud to synovi takto jde, tak je čím dříve do aut přejde, tím lépe. Od šestnácti už může získat okruhovou licenci pro závodní auta,“ podotkl Zbožínek. „Rozhodnout se musíme do konce roku, snad se nám podaří získat nějakého silného partnera,“ uvedl.