Přípravy na závod, který se uskuteční od 10. do 14. června, jsou již v plném proudu.

„V těchto dnech dokončujeme ke schválení rozpis soutěží, probíhají jednání se sponzory, stavitelem parkurů, rozhodčími či stewardy," uvedla v tiskové zprávě ředitelka závodů Klára Damborská.

Olomoucký parkur se bude skládat z několika soutěží.

Tříhvězdičková túra bude zařazena do Světového poháru, závodit budou i mladí koně a junioři s mladými jezdci.

„Právě soutěže juniorů a mladých jezdců jsou novinkou letošního ročníku. Ty v programu nahradí loňskou kategorii CSI1*. Určitě se můžeme těšit na zajímavou konkurenci, jelikož si u nás tito mladí účastníci budou moci splnit kvalifikaci pro mistrovství Evropy," prozradila Klára Damborská.

O splnění kvalifikačních limitů se bude bojovat i na nejvyšší úrovni.

„Jsme rádi, že se naše závody dostaly i na seznam kvalifikací pro olympijské hry v Riu. Ti jezdci, kteří budou usilovat o účast mezi jednotlivci, v Olomouci budou moci získat cenné body do olympijského žebříčku," uvedla ředitelka závodů.

Trať postaví špička: Olaf Petersen

Na první pohled by se mohlo zdát, že tříhvězdičkové závody nebudou takovým lákadlem, což ale Damborská popírá.

„Nejdůležitější samozřejmě jsou čtyř nebo pětihvězdičkové akce. Pro mnohé jezdce je často velmi obtížné se vůbec na takové závody dostat, a tak se jim body z tříhvězdičkové soutěže mohou velmi hodit. Pevně věříme, že uvedená skutečnost bude mít podobný vliv na kvalitu startovního pole, jako v loňském roce skutečnost, že byla hlavní soutěž kvalifikací pro Světové jezdecké hry v Normandii," dodala.

K prestiži olomouckých závodů však přispívá, že se pořadatelům opět podařilo přilákat špičkového stavitele parkurů Olafa Petersena.

„Je to absolutní profesionál a zkušeností má na rozdávání. Pro nás je zárukou té nejvyšší úrovně stavby kurzů a pro jezdce velkým lákadlem. Myslím, že se čeští fanoušci jezdectví mají opravdu na co těšit," dodala Damborská.