Soutěž navazuje na loňský Twins Cup a letos (sezona 2010–2011) je připraveno několik amatérských turnajů, ze kterých v červnu Česká republika pozná nové amatérské mistry republiky v určených váhových kategoriích.

Titulové kategorie se teprve určí, tzn. že titul nebude vypsaný ve všech možných váhovkách, ale pouze v těch, kde bude přihlášeno nejvíce bojovníků. Pokud budou v nějaké váze pouze dva bojovníci, tak se pro tento rok titul udělovat nebude.

Proč se jedná o novou soutěž?

„Protože se Petr Ottich stal prezidentem CMTA (Czech Muay Thai Association, pozn. red.) a zároveň má pod sebou i asociaci WFCA (World Full Contact Association, pozn. red.), tak se bude mnohem více bojovat i s lokty!“ říká Tomáš Musil z olomouckého Muay Thai.

„Takže to bodou nejen dlouhé aktivní klinče, strhy, ale konečně i lokty, které se budou moci používat ve své plné kráse, což nám rozhodně vyhovuje,“ usmívá se Musil.

Podstatná informace je i ta, že turnaje Twins Cupu se budou konat nejenom v Praze, ale i na Moravě. Kromě Ostravy se hostitelství jednoho z nich ujme i Olomouc a to 19. února 2011.

„Jsem za to opravdu rád a budu rád, když naše borce a vůbec všechny účastníky přijde podpořit co nejvíce diváků,“ těší pořadatele Musila.

Akce se pravděpodobně uskuteční v budově Sokola Olomouc ve velké tělocvičně a kapacita bude omezená.