Jorda nastoupil ke svému třetímu zápasu ve váte do 71 kilogramů a na vítězství stále čekal, protože oba dva duely prohrál 1:2 na body. Flachse ze Spartaku Žebrák ale v Praze přejel jasně 3:0. Jeho soupeř byl dokonce ve 2. kole po sérii kolen počítaný.

„V zápase se jelo pod pravidly asociace CMTA, tedy dlouhé klinče i lokty, kterých padalo poměrně hodně,“ řekl trenér Muay Thai Olomouc Tomáš Musil. „Po celý zápas měl Ondra převahu a zápas kontroloval. Konečně se projevila tvrdá příprava a zkušenosti z předchozích dvou zápasů. Flachs nastoupil rovněž ke třetímu zápasu, předchozí bilance byla vítězství a prohra,“ přiblížil Musil.

Jan Chytil nastoupil ve váze do 82,5 kilogramu ke svému prvnímu zápasu a bojoval především s velkou nervozitou. Soupeřem mu byl Špillar z pražského Lanna Gymu, pro kterého to bylo druhé soutěžní utkání.

„Po velmi vyrovnaném výkonu a boji především v klinči prohrál těsně na body.Honzovi se nedařilo soupeři vnutit svůj styl boje a netrefoval přesně, proto neustále končili oba v klinči, kde trochu vyšší soupeř dobře pracoval lokty a koleny. Honza hodně pracoval koleny na stehnech soupeře, ale nebyla tam potřebná tvrdost a dynamika,“ okomentoval utkání svého svěřence Musil. Konečný verdikt byl 2:1 pro Špillara.

Windy Cup bude druhým kolem pokračovat 6. listopadu v Brně, kde se odehraje moravská část a lze počítat i s účastí thajských boxerů a zápasníků MMA z Rakouska. Z Muay Thai Olomouc by se mělo v Brně objevit pět bojovníků.

Zároveň Musil definitivně potvrdil datum 19. února, kdy se Windy Cup přesune i do hanácké metropole. Vyznavači tvrdého sportu se předvedou v budově olomouckého Sokola a pořadatelé slibují velkou podívanou. „Doufáme,že přijde spousta lidí, v Praze bylo na tuto amatérskou ligu 300 diváků, což je poměrně slušná návštěva a i když šlo o amatéry, tak se opravdu bylo na co dívat. Několik K.O. zápasů jak v thaiboxingu tak i MMA,“ doplnil Musil.