Reprezentant olomouckého klubu Smash Gym Kickbox odcestoval s českou reprezentací na mistrovství minulou sobotu, aby stihl nedělní vážení.

„Všichni účastníci byli takoví vyhladovělí. Až na mě, protože jsem letos poprvé postoupil do vyšší váhové kategorie. Už mě nebavilo shazovat velká kila, a když jsem postoupil do vyšší váhy, tak jsem před mistrovství nemusel shazovat prakticky nic a byl jsem tím pádem v plné síle,“ vyprávěl Hennrich.

Rodáka z Chomutova, který v Olomouci kromě tréninku také studuje na Univerzitě Palackého, ale zaskočilo, že organizátoři mistrovství asociace rozhodli o tom, že se bude vážit jenom jednou na začátku turnaje, a ne před každým zápasem, jak tomu bývá na některých šampionátech pořádaných jinými asociacemi.

„Z toho jsem moc nadšený nebyl, protože když někteří závodníci shodí pět šest kilo, tak to potom během dvou tří dnů naberou zase zpátky. Měl jsem obavy, že proti mně nastoupí borci, kteří budou mít trochu jinou váhovou kalibráž než já,“ pousmál se Hennrich.

Před začátkem samotných zápasů, který byl naplánovaný na úterý, přišlo na řadu i rozlosování.

„Všechny kategorie byly nabité. Až na tu moji. Byli jsme jenom tři, takže medaile byla jistá,“ řekl Hennrich trochu zklamaně.

Elitní český kickboxer má totiž rád výzvy a nic nechce zadarmo.

„Hlavně jsem nechtěl odjet s medailí hned po prvním prohraném zápase,“ prohlásil.

Soupeř mu prorazil bubínek

Do středečního semifinále proti nigerijskému soupeři nastoupil Hennrich odhodlaně s cílem zvítězit.

„Byl jsem dost nervózní, protože to pro mě byl zápas zhruba po půl roce. A té nervozitě zápas nasvědčoval. Nepředvedl jsem svůj standard a navíc po gongu prvního kola mi dal soupeř úder na ucho a praskl mi bubínek,“ popisoval nešťastný moment.

„Asi to byla náhoda,“ neobviňoval Nigerijce z úmyslu.

„Pak jsme zvažovali co dál, protože něco podobného se mi stalo poprvé,“ prozradil Hennrich, co se dělo v minutové pauze mezi koly.

„Ani jsem moc neposlouchal trenéra, spíš jsem si vnitřně říkal, co budu dělat s tím uchem. Ale pak jsem si říkal, že když už tam jsem a vytrpěl jsem si ty nervy, tak to ještě zkusím.“

Nigerijce Nimiho nakonec Hennrich porazil na RSC.

„Využil jsem svých technik, které umím nejlépe. Těmi technikami jsou kolena,“ poznamenal český kickboxer, který si tak splnil cíl neodjíždět po prvním zápase, byť s cenným kovem na krku.

V sobotním finále nastoupil Hennrich proti domácímu Delfovi.

„Psychicky jsem se připravil na to, že nastoupím proti Němci. Šel jsem do zápasu s tím, že už konečně předvedu to svoje, co jsem si natrénoval,“ prozradil Hennrich, který Němce porazil 3:0 na body a stal se tak mistrem světa.

„Ve finále jsem byl už se svým výkonem trochu víc spokojený, ale pořád to ještě nebylo to pravé ořechové,“ přiznal český reprezentant, kterému na stupních vítězů patřil nejvyšší stupínek.

Olomouc mi doktor nedoporučil

„To, že jsem mistr světa, si zatím moc neuvědomují. Až když začaly přicházet ohlasy z okolí, tak jsem to začal vnímat. Jsem ale trochu zklamaný z toho, že jsem měl míň soupeřů,“ přiznal Hennrich.

„Když se pak na to lidí ptají, tak to působí dojmem, že to bylo snadné. To, že člověk trénuje a musí bojovat o nominaci, to už nikdo nevidí. Možná to budu hodnotit lépe s odstupem času,“ říká Hennrich, který už před třemi lety získal na šampionátu bronzovou medaili.

Do konce sezony by toho novopečený mistr světa chtěl stihnout co nejvíce.

„Dost jsem se těšil na Czech Open v Olomouci. Představit se před domácím publikem, to měla být taková odměna za celoroční trénování, ale byl jsem na vyšetření s tím bubínkem a doktor mi start nedoporučil,“ řekl Hennrich, který se tak bude připravovat až na mistrovství Evropy ve Vídni, které bude startovat za dva týdny.

„Týden na to pak bude ještě mistrovství republiky K1 v Praze. Tyhle dva turnaje bych ještě chtěl stihnout a chtěl bych na ně jet stoprocentně připravený,“ dodává Hennrich.