Potvrdil tak formu z minulého roku, který zakončil třítýdenním soustředěním v Japonsku s následným Grand Slam v Tokiu, kde mu medaile utekla jen o kousek. Novým výsledkem se Klammert posouvá do nejlepší dvacítky světových judistů.

Do turnaje nastoupil díky nasazení až v druhém kole, kde se utkal s Jamalem Petgraeevem (Velká Británie). Klammert sice obdržel shido za defenzívu, ale vzápětí hodil svého soupeře tvrdě na plná záda za použití chvatu Ko soto gake.

Ve čtvrtfinále narazil na Noela Van Tenda (Nizozemí). Zde se rovněž rozdávaly trestné body. I přesto byl Klammert lepším závodníkem, který dvakrát skóroval a vysloužil si tak ippon.

Tím postoupil do semifinále, kde se utkal s pozdějším vítězem, s o tři roky starším Islamem Bozbayevem (Kazachstán). Zápas byl velmi vyrovnaný, oba soupeři získali stejné skóre, avšak pouhou jednu sekundu před koncem olomoucký bojovník prohrál.

Boj o třetí místo trval zhruba minutu. Do duelu proti Klammertovi nastoupil Rafael Macedo (Brazílie). Český judista svého soupeře nepustil do žádné akce a tvrdě udával rytmus zápasu, který zakončil krásným hodem Brazilce na plná záda.

Z české výpravy se jedná o jediného sportovce, který přiváží domů medaili. Velmi dobře se také pral Pavel Petřikov, který ve váze do 66 kilogramů skončil sedmý. Nejznámější judista Lukáš Krpálek se poháru kvůli lehkému zranění nezúčastnil a startovat bude v únoru na Grand Slamu v Paříži.