Sportovci Olomouckého kraje posbírali šestadvacet medailí a hned druhý den pokračoval v podobném rytmu.

Velkou radost domácím ve čtvrtek přinesla atletika. Sprinter z pořádajícího klubu AK Olomouc Adam Röder získal během dopoledne hned dvě zlaté olympijské medaile.

Nejprve zvládl běh na 300 m mladších žáků v novém olympijském rekordu 38,68, když o jedinou setinu porazil Matouše Vojtka z Jihomoravského kraje, a o hodinu později se Röder radoval z dalšího zlata – tentokrát v běhu na 60 metrů mladších žáků.

V něm už byl Röder suverénní a časem 7,71 vybojoval druhou zlatou olympijskou medaili z atletiky pro Olomoucký kraj.

„Byl jsem jeden z favoritů, ale jsem příjemně překvapený, že to tak dopadlo,“ prohlásil nadějný olomoucký sprinter Röder.

„S dosaženými časy jsem hodně spokojený, lepší to už asi ani být nemohlo. Na třístovce jsem překonal olympijský rekord, ale v šedesátce mi chyběla jedna setina. Ale to nevadí,“ pousmál se Röder, který se ještě představí ve štafetě.

Svěřenec olomouckého trenéra Dalibora Hona si zatím olympiádu užívá.

„Je to tady paráda a super atmosféra. Hrozně se mi tady líbí,“ říká mladý atlet, který věří, že by mohl v budoucnu být atletickou hvězdou.

„Rozhodně bych chtěl závodně běhat a jednou bych chtěl jet na velkou olympiádu,“ říká Röder, jehož atletický vzor je totožný s drtivou většinou současných sprinterů.

„Jasně že to je Bolt,“ směje se. „Ale taky mám ještě rád Asafu Powella,“ doplňuje dvojnásobný vítěz domácí olympiády.

Další medailová naděje pro Olomoucký kraj z atletických disciplín je Barbora Zatloukalová, která si brousí zuby na medaile ze skoku dalekého a 100 m překážek.

Atletické disciplíny na stadionu Lokomotivy potrvají po zbylé dva olympijské dny. Začátky soutěží jsou naplánovány na půl desátou.