Na úvod se Guba postavil o dva roky mladšímu thajskému soupeři a rychlým vítězstvím potvrdil svoje kvality. Úvodní fázi zakončil proti místní legendě, kterou byl Jaowayha Sor Sirilak. Ten se radoval z výhry na body.

Třetí zápas Štěpán absolvoval na konci prosince opět na stadionu MAX v Pattayi.

„Thajský soupeř měl kolem sedmdesáti zápasů. První kolo bylo takové oťukávací, ale Štěpán jel svůj styl, chodil pořád dopředu a tlačil soupeře do provazů. Druhé a třetí kolo ještě stupňoval tempo a vyhrál jednoznačně na body,“ líbil spokojený trenér Tomáš Musil.

Poslední zápas se konal na stejném místě, znovu proti zkušenému thajskému soupeři.

„První kolo bylo jasně pro Štěpána, který tlačil, dobře chytal soupeřovy kopy a přidával tvrdé údery. Druhé kolo bylo trochu vyrovnanější a i soupeř zasáhl pár loktů, po kterých Štěpán lehce krvácel na hlavě. Třetí kolo ale bylo ve znamení jednoznačné dominance olomouckého borce,“ pochvaloval si Tomáš Musil. Štěpán trefil koleny soupeři žebra vyhrál TKO.

„Za pár dnů se Štěpán po delší době vrací domů trošku zregenerovat, protože má celkem rozbitou nohu. Pak jej čekají tři týdny v Mexiku, kde bude také trénovat v místním gymu, a potom se budeme ohlížet po zápase v Česku nebo na Slovensku,“ poodkryl trenér nadcházející program Štěpána Guby.

KIDS CHALLENGE PRAHA

A jak se dařilo mladým olomouckým bojovníkům? Asociace C.M.T.A. opět pořádala celorepublikový trénink dětí do 15 let z celé republiky.

„My jsme se rozhodli vzít nejmladší skupinu dětí, které už alespoň trochu mají nějaké základy. Tři dívky a čtyři kluci od 8 do 11 let nám dělali velkou radost,“ hlásil trenér Tomáš Musil.

Míša Dostálová (8 let) vyhrála disciplínu kopání roundkicků na čas v kategorii nejmladších dívek.

Andrea Johanesová (10 let) skončila třetí v kopání roundkicků na čas v kategorii 9 až 11 let a ještě dostala speciální medaili za techniku kopů.

Zuma Guseynova (11 let) skončila třetí v disciplíně kliky na čas kategorie 9 až 11 let.

„Ostatní kluci ukázali, že pokud budou pravidelně trénovat, tak to mají rozhodně v sobě. Chuť, bojovnost, ale i chytrost a tvrdost. Opravdu to bude jen o pravidelnosti v tréninku,“ dodal trenér Tomáš Musil.