Za Olomoucko nastoupila také černohorská posila v podobě hráče jménem Balša Dragovič, který nastupoval dříve ve Španělsku, Finsku a během studií ve Spojených státech za Harvard.

V úvodu se dokonce Olomoucko dostalo do šestibodového vedení, přesto po první čtvrtině prohrávalo 18:23. Ani začátek další části domácím nevyšel a šli v půli do šaten opět se ztrátou.

A obrana Hanákům úplně nefungovala ani ve druhém poločase. A po prospaném úvodu odešli také střelecky.

„Nikdy mě nenapadlo, že povedu tým, který bude mít strach střílet. Tentokrát se to stalo. Pardubice hrály dlouho zónu a proti té se prostě střílet musí. Další problém byl v naší obraně. Na doskoku jsme nebyli dostatečně dobří, což bylo klíčové. Soupeř měl i třetí opakované střely. Nad tím se musíme zamyslet. V obraně je to válka, kterou prostě musíme podstoupit, jinak nebudeme úspěšní,“ hodnotil domácí kouč Robert Skibniewski.

Naopak Pardubice hrály trpělivě a náskok navyšovaly. V závěrečné čtvrtině už hosté naprosto dominovali. Olomoucko mělo problémy na obou polovinách palubovky a nedokázali se k soupeři bodově přiblížit.

„V obraně jsme nepodali výkon, který by mohl stačit na úspěch. Náš doskok byl hodně špatný. Navíc jsme se v útoku dopouštěli hrozných ztrát. Hra se nám rozsypala, tak jsme si vstup do nového ligového ročníku nepředstavovali,“ popisoval hráč Hanáků Lukáš Feštr.

„V našem stavu to je hodně dobrý výsledek. Byli jsme důraznější. Osobně se mi příliš nedařilo, nevím proč. V této hale jsem nastřílel tisíce střel i šestek, někdy se to tak sejde. Ale hlavně, že si vezeme výhru, po předchozí porážce jsme ji potřebovali,“ dodal bývalý hráč Olomoucka David Pekárek.

BK Redstone Olomoucko - BK JIP Pardubice 55:79 (18:23, 16:15, 9:22, 12:19)

Nejvíce bodů: Wiggins 21, Carpenter 19, Vučkovič 9, Feštr 3, Štěpán 2, Dohnal 1, Dragovič 1 - Henry 14, Pekárek 13, Walton 11, Švrdlík 11, Svoboda 9, Vyoral 9, Šafarčík 7, Burda 5.

Rozhodčí: Kučírek, Záruba, Hartig. Trojky: 3:7,TH: 14/28:12/18, Fauly: 20:21, Doskoky: 32:50, Ztráty: 17:18, Diváci: 254.