Na tříkilometrové trati vyhrála Privalincová z ŠG Stavbár Nitra časem 14:51 min.

Z veteránů byl nejrychlejší Mečiar z AC Maratón Nitra (14:56 min.).

Ze souboje sedmdesátníků vyšel nejlépe synovec bývalého italského ministerského předsedy Andreotiho, když časem 20:21 min. porazil olomouckého Dostalíka, který jako jediný chodec absolvoval všech 46 ročníků.

Pětikilometrový závod vyhrál Úradník z Dukly Banská Bystrica (29:49 min.). Z žen byla nejrychlejší Hornáková ze Spartaku Dubnica.

Závod na deset kilometrů se stal také kořistí chodců z Banské Bystrice. Zvítězil Tichý (44:48 min.) a Strmeňová (49:03 min.).

K hlavnímu závodu na dvacet kilometrů se prezentovalo 36 chodců včetně slovenských, italských a českých reprezentantů. Kvalitu opět prokázali slovenští borci, kteří obsadili první tři místa.

Na traťový rekord (1:21:24 hod. z roku 1996) však nedosáhli. Zvítězil Bátovský časem 1:28:03 hod. před Majdánem. Z českých chodců byl nejlepší na pátém místě Říha z TJ Slezan Frýdek-Místek, který se stal mistrem Moravy a Slezska na této trati.

Ženská dvacítka byla záležitostí českých reprezentantek Pelantové z Olympu a Schindlerové z USK Praha. Lépe si vedla Pelantová, která v březnu již splnila limit na OH v Londýně, a v Olomouci zvítězila šestým nejrychlejším časem roku 1:36:21 hod. Schindlerová obsadila druhé místo, třetí skončila Vítová z USK Praha.

Jaroslav Polák