„Před zápasem jsme si řekli, že to bude play-off zápas a to se také stalo. Byla tam vášeň mezi hráči i lavičkami navzájem a v závěru si Ostrava vyhrát zasloužila,“ říkal po zápase olomoucký kouč Miljan Čurovič.

Úvod zápasu byl, oproti předchozímu, velice vyrovnaný. Potom se ale domácí utrhli ze řetězu a začali si budovat náskok. Ten se po prvním klaksonu zastavil na stavu 29:19. K desetibodovému rozdílu notně přispěly i přesné tříbodové hody Vanna a Antonia.

V druhé čtvrtině ostravský náskok ještě narůstal, až nakonec dosáhl čtrnácti bodů. Potom se ale Hanáci zvedli, zpřesnili střelbu, zpevnili obranu a začali stahovat. Po prvním poločase tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 52:48.

Po přestávce se skóre tak dlouho přelévalo ze strany na stranu, až to olomoucké hráče přestalo bavit a začali si pro změnu oni budovat svůj náskok. Před poslední čtvrtinou pak drželi nadějné osmibodové vedení v poměru 72:64.

V poslední části měli Olomoučtí velkou šanci na další vítězství. Pouhých sedm minut před koncem si totiž dokázali vytvořit jedenáctibodové vedení v poměru 80:69. V tu chvíli ale domácí borci vrhli všechny své poslední síly do útoku a rázem se ujali vedení. Nakonec základní hrací doba skončila nerozhodně 88:88. A na řadu přišlo pětiminutové prodloužení.

56. ročník ankety Sportovec Olomoucka

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Ostrava byla hladová a bylo vidět, že chce odčinit sobotní porážku a vypracovala si vedení až 17 bodů. Druhý poločas byl hodně ve vlnách a pak se zápas dostal do prodloužení,“ hodnotil zápas ze svého pohledu kapitán Redstonu Lukáš Feštr.

V nastaveném čase ještě minutu a 20 sekund před koncem vedli domácí 99:94. Hanáci však dokázali srovnat. Nebylo jim to ale nic platné. V posledních vteřinách zápas svým přesným zásahem rozhodl Emmanuel Ubilla. „Ostrava měla poslední střelu, kterou proměnila. V zápase měla asi i více štěstí a za vstup do zápasu si zasloužila vyhrát,” uzavřel Lukáš Feštr.

„My jdeme dál, musíme ještě bojovat o záchranu a třeba i o to dostat se do předkola,” zahlásil ještě na závěr sebevědomě Miljan Čurovič.

BK NH Ostrava - BK Redstone Olomoucko 101:99 p.p. (29:19, 23:29, 12:24, 24:16 - 13:11)

Body: Radukic 35, Vann 14, Šmíd 14, Antonio 13, Ubilla 10, Heinzl 9, Bohačík 4, Svoboda 2 - Tomsick 33, McSwain 17, Bracey 16, Vuckovic 15, Kneževič 11, Feštr 7. Trojky: 9/30:10:26. Trestné hody: 22/29:17/22. Doskoky: 37:38. Rozhodčí: Vošahlík, Nejezchleb, Zatloukal. Diváci: 100.