„Takových zápasů jsme v sezoně odehráli hodně. Vysoko jsme prohrávali, tým se ale dokázal vrátit," říkal po zápase kouč Olomoucka Tihomir Bujan.

Na začátku zápasu se domácím dařilo při střelbě z dálky a po dvou trojkách vedli 8:1 a přinutili hostující střídačku k vybrání oddechového času. Na začátku šesté minuty přesto po bodech Kněžežiče získalo Olomoucko dvouciferný náskok 14:3, o který však rychle přišlo po následné slabší pasáži v útoku. Hosté se v jednom případě dostali až na rozdíl dvou bodů, výsledek 23:18 po první čtvrtině však stanovil Pipkins trojkou s klaksonem.

Vstup do následující periody naprosto ovládli Slávisté sérií 15:2, po níž se Hanáci dostali do osmibodového deficitu. Ztráta domácího týmu narostla až na patnáct bodů za stavu 31:46 tři minuty před pauzou. Hanáci pak sice snížili, v devatenácté minutě ovšem fauloval Friday, vzápětí se dopustil nesportovního faulu a kromě toho, že pro něj utkání skončilo, Slavia po sérii trestných hodů odskočila na 51:35. Olomoucko se přesto snažilo a dokázalo se dostat až ke stavu 41:51 po dvaceti minutách.

Po změně stran basketbalisté Redstonu ukázali, že mají chuť skóre otočit a po třech minutách snížili na 44:51, když jejich ofenzivu táhl především Pipkins. Pražané si sice ještě jednou vzali zpět dvouciferný náskok, to už ale Olomoucko plánovalo útočnou ofenzivu. Pipkinse v důležitých okamžicích podpořil Vučičevič a Kněževič a právě po jeho trestných hodech domácí otočili na 65:63 po třetí desetiminutovce.

Baseball: Olomouc - Blansko (1.4.2023)
FOTO: Skokani rozehráli další sezonu. Proběhla i autogramiáda hrdiny z Japonska

Závěrečná pasáž přinesla obrovské drama, v němž se soupeři několikrát vystřídali ve vedení. Olomoucko mělo v jednom okamžiku náskok pěti bodů, v poslední minutě ale marně dotahovalo minimální ztrátu. Necelé tři vteřiny před koncem Pipkins těžkou trojkou snížil na 80:81, to ovšem bylo maximum, kterého domácí v závěru dosáhli. Naopak ještě stihli dvakrát inkasovat z tretných hodů.

„Dostali jsme se až do vyrovnané koncovky, bohužel poslední střely ovládl hostující Trevor John. Chyběly nám některé individuality, místo nich dostali prostor další a odehráli dobré minuty. Aspoň to je pozitivum," uzavřel Tihomir Bujan.

Příští zápas čeká jeho svěřence v sobotu 8. dubna proti poslednímu Hradci Králové. Bude se zároveň jednat o poslední domácí zápas týmu v sezoně.

BK Redstone Olomoucko - BK Slavia Praha 80:83 (23:18, 18:33, 24:12, 15:20)

Body: Pipkins 36, Vučičevič 16, Feštr 10, Kneževič 10, Friday 5, Žák 2, Welsch 1, Skalička, Tkadlec - R. Pumprla 18, Jelínek 13, John 13, Dworsky 12, Rožánek 10, Bernáth 8, P. Pumprla 6, Páleník 3. Trojky: 10/34:8/22. Trestné hody: 14/17:17/29. Doskoky: 44:33. Diváci: 428.