Rodák ze srbského Vrbasu se s vedením dohodl na smlouvě do konce probíhající sezony Kooperativa NBL a k mužstvu se připojil v pondělí.

„Jednání bylo korektní a rychlé. V naší situaci jsme chtěli získat trenéra co nejdříve, což se nám povedlo. Věříme, že nový kouč s týmem dosáhne na lepší výsledky a zvládne náročné měsíce, které nás čekají,“ prohlásil generální manažer BK Redstone Libor Špunda.

Z utkání 13. kola NBL Geosan Kolín - Olomoucko (102:94 pp).
FOTO: Stíhací jízda Olomoucka proti favoritovi nestačila. Padlo v prodloužení

Kromě nového kouče Čuroviče je ve hře také posílení hráčského kádru. „Bavíme se o možnostech, kterých máme několik, ale budeme se rozhodovat poměrně rychle. Shodli jsme se na tom, že potřebujeme zkušené hráče,“ pokračoval Špunda.

Čurovič si ve své hráčské kariéře zahrál nejvyšší soutěže na Slovensku nebo v Polsku a v dresu BK Sadská si vyzkoušel v sezoně 2005/2006 také českou elitní ligu. Jako trenér slavil osmačtyřicetiletý kouč největší úspěchy na Slovensku, kde dovedl k titulu Komárno a Priviedzu. S Košicemi pak vyhrál slovenský pohár. V posledních dvou ročnících stál na lavičce maďarského Jaszbereny KSE.

„Jedná se o razantního kouče a tým rozhodně dostane nový impuls,“ uzavřel s pozitivním výhledem Špunda.

Olomoučtí basketbalisté prohráli doma v NBL s USK Praha 85:104.
Konec Skibniewského? Kouč basketbalistů to tušil. Škoda posily z USA, řekl