Mužstvo Predraga Benáčka tak zůstává na šestém místě, což by při současném rozložení v tabulce znamenalo, že by Hanáci v play-off narazili právě na Opavu. V nadstavbové skupině zbývá odehrát ještě tři utkání, přičemž to nejbližší ve středu proti Pardubicím odehraje tým nezvykle v Olomouci.

Duel mezi Opavou a Olomouckem nabídl, podobně jako předchozí vzájemná utkání, vyrovnaný basketbal. Stejně jako při posledním měření sil v Prostějově ale nakonec těsně vyhrála Opava.

„Odehráli jsme vyrovnaný zápas. Trochu to bylo o štěstí, ale Opava byla lepší,“ přiznal po utkání v rozhovoru pro ČT trenér Olomoucka Benáček.

V opavské sestavě chyběl čerstvý otec Radim Klečka, kterému se v ranních hodinách narodila dcera Laura a vítězství tak Slezané věnovali právě jí. V samotném zápase ale byli Hanáci hodně nepříjemní.

„Bohužel jsme dostali Olomoucko v první čtvrtině do pohody. Je to prostě útočné mužstvo. Bylo jasně, že to co jsme si navařili, musíme také snít,“ pokračoval opavský stratég.

Opavští se začali zvedat. Ve třetí čtvrtině vedli už o deset bodů, ale ani to jim nestačilo. V kritických okamžicích podržel Opavu Martin Gniadek, který nasázel hostům osm bodů v řadě.

„Martin se nebál hrát na koš, navázal na dobrou hru z Pardubic,“ chválil opavský kouč nejlepšího hráče zápasu.

Trenér Olomoucka Predrag Benáček po utkání litoval nevyužitých příležitostí.

„Prohráli jsme o pět bodů, což jsou dvě trojky. V prvním poločase jsme měli dvě trojkové střely bez obrany na deset metrů a to právě může být to štěstí, které jsem zmiňoval,“ pronesl srbský kouč Hanáků.

BK Opava – BK Olomoucko 89:84 (26:26, 44:40, 63:61)

Body: Gniadek 24, Jurečka 16, Šiřina 15, Bujnoch 11, Kouřil 8, Dragoun 7, Kvapil, Zbránek po 4 - Mitchell 19, Fuller 17, Šepa 13, Křemen 12, Čohadarevič 11, Močnik, Váňa po 5, Dedek 2.
Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Kapaňa. TH: 26/18:16/23. Trojky: 11:11. Doskoky: 31:39. Fauly: 21:25. Diváci: 860.