Začátek střetnutí byl vyrovnaný do 6. minuty, kdy Vučkovič vyrovnával na 12:12. Pak ale Jihočeši v útoku pořádně přidali a až do konce čtvrtiny navíc nedovolili soupeři ani jednou skórovat. Po šňůře 10:0 Hanáci ztratili první čtvrtinu v poměru 12:22.

Ve druhé čtvrtině byl vidět především Vučkovič, kterému se dařilo na obou polovinách palubovky a s jeho pomocí Olomoucko snížilo na 36:40.

Třetí čtvrtina přinesla naprosto vyrovnanou bitvu. Ani jeden soupeř se nedokázal výrazně bodově odpoutat. Celek BK Redstone dokonce třikrát dokázal vyrovnat. Naposledy to bylo ve 29. minutě. Koš Žáka přinesl srovnání stavu na 60:60, v koncovce desetiminutovky ovšem zaznamenal čtyři body v řadě Welsch, na které odpověděl pouze jedním trestným hodem Carpenter a závěrečná pasáž startovala za stavu 64:61 pro domácí.

Fanoušci Hodolan na zápase proti Střelicím

Ještě pět minut před koncem bylo skóre nerozhodné (70:70) hosté pak doplatili na dvě nesportovní chyby, po kterých šli Lvi do sedmibodového trháku. I ten Hanáci srovnali, v koncovce ale nedokázali odpovědět na další pětibodovou šňůru Jindřichova Hradce.

„Do Jindřichova Hradce jsme přijeli vyhrát. Toužili jsme ukončit nepříjemnou sérii porážek a rozhodně jsme k tomu měli dostatek příležitostí. Bohužel jsme se nedokázali využít. Všichni jsou zklamaní. Rozhodovaly maličkosti, například trestné hody, při kterých se nám tentokrát nedařilo. Také proto domácí vyhráli, gratuluji trenéru Abrahamovi a přeji jeho týmu jen to nejlepší,“ hodnotil kouč Olomoucka Robert Skibniewski.

GBA Fio banka J. Hradec - BK Redstone Olomoucko 82:77 (22:12, 18:24, 24:25, 18:16)

Nejvíce bodů Olomoucka: Vučkovič 18, Carpenter 15, Feštr 10, Halada a Davis 9, Kněževič 6, Sehnal 5, Dragovič 3, Žák 2.