„Má rychlé nohy a velký přehled. Umí zakončit z dálky, nebojí se najet pod koš a okamžitě se vrací do obrany. Nemá problém udělat krok navíc a vypomoci spoluhráčům v defenzivě,“ přibližuje novou akvizici sportovní manažer BK REDSTONE Michal Pekárek.

Srbský basketbalista měří 201 centimetrů a v minulosti působil také ve druhé španělské lize a v minulé sezoně pomohl Spišské Nové Vsi ke slovenskému titulu. Naposledy hrál za srbský Zlatibor Cajetina, kde ještě ve druhé polovině října hrál soutěžní utkání, ve kterém zaznamenal double-double za deset bodů a stejný počet doskoků, takže na Hanou přichází rozehraný.

V průběhu minulé sezony patřit v sestavě Spišských Rytířů k hodně vytěžovaným hráčům. Hrál přes šestadvacet minut, střílel průměrně 14,1 bodu a získával téměř šest doskoků na zápas.

Nový trenér Olomoucka Miljan Čurovič.
Nový kouč Čurovič: Mám svoji filozofii. Chyběla disciplína, určitě přijde profík

Devětadvacetiletá posila vyběhne poprvé na palubovku v sobotu proti Opavě. Utkání startuje v Čajkaréně v 18 hodin.

„Stejně jako při předchozím mistrovském utkání s Nymburkem platí, že je soupeř favorit. V naší situaci je to lepší, než kdybychom nastoupili proti týmu, který bychom měli porazit,“ míní trenér Miljan Čurovič.

Olomoucko bude pomáhat

Zápas s posledním ligovým finalistou bude mít i charitativní podtext. Polovina výtěžku ze vstupného půjde na konto Obecně prospěšné společnosti Šance Olomouc, což je nezisková organizace, která již od roku 1991 pomáhá hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným dětem. V průběhu utkání proběhne také dražba tří adventních věnců, i takto získanou částku převezme ředitelka Šance Olomouc Herta Mihálová.

„Jsme olomoucký klub a chceme podporovat podobné projekty na území našeho města,“ poznamenal generální manažer BK REDSTONE Libor Špunda. „Věřím, že do Čajkarény dorazí co nejvíce fanoušků a získaná částka bude zajímavá,“ dodal Špunda.