Zkušený srbský basketbalista Goran Vučičevič je novou posilou basketbalistů Olomoucka. Dvaatřicetiletý hráč naposledy působil v týmu KK Mladost se sídlem v Zemunu nedaleko Bělěhradu a nastupoval v zápasech nejvyšší soutěže. V minulosti prošel řadou klubů v Srbsku, Bosně nebo Španělsku. Dvě sezony strávil také na Slovensku, byl rovněž členem sestavy PAOKu Soluň, se kterým si zahrál Eurocup.

„Je to kvalitní obránce s dobrou střelou. Týmový hráč. Mluvili jsme i s vedením Prievidze, kde při svém angažmá patřil mezi nejlepší hráče. Gorana nám doporučili jako basketbalistu s kvalitním charakterem,“ potvrdil příchod Vučičeviče generální manažer BK Redstone Libor Špunda.

Další posilou, která by měla pomoci při vzestupu tabulkou, je urostlý americký pivot, 205 centimetrů vysoký, Jalone Friday. Rodák z Oklahomy hrál tři sezony NCAA v barvách týmu Abilene Christian Wildcats, naposledy startoval ve druhé turecké lize.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 2:0, Mojmír Chytil, radost
Místo Portugalska Turecko. Jaro budu spíše v Sigmě, říká Chytil

„Jde o dobrého skokana, který se pod košem umí porvat o míč. Navíc disponuje slušnou střelbou z dálky, což je u pivota příjemný bonus,“ přibližuje šestadvacetiletého basketbalistu prezident a sportovní manažer olomouckého celku Michal Pekárek.

„Měl mírné problémy s příletem. Cestoval přes dvaadvacet hodin, během přepravy se mu zatoulala zavazadla. Ale věřím, že bude připravený co nejdříve nastoupit,“ dodal Pekárek.

Olomoucko by rádo navýšilo počet vítězství na vyšší číslo, než jsou dosavadní tři úspěchy. První příležitost k tomu bude mít už dnes, kdy přivítá USK Praha. S celkem z hlavního města nedávno v prvním utkání roku 2023 prohráli o dvaadvacet bodů.

„Předchozí zápas máme ještě v čerstvé paměti a není to příjemná vzpomínka. Soupeř ukázal, v čem je jeho přednost. Byl lepší v agresivitě, aktivní obraně a měl více energie. V tom se musíme USK vyrovnat, jedině tak máme šanci pomýšlet na lepší výsledek než minule,“ uvědomuje si kouč Olomoucka Tihomir Bujan.

Basketbalisté Olomoucka (v bílém). Ilustrační foto
Olomoucko favorita potrápilo, na výhru už ale čeká čtyři zápasy

„Oběma týmům jde o hodně. My potřebujeme opravdu nutně zabrat a dotáhnout se bodově na Slavii a Hradec Králové. Musíme se soustředit výhradně na náš výkon a hrát minimálně tak, jako naposledy s Brnem. Optimálně ještě lépe bez některých zbytečných chyb,“ přeje si trenér Bujan.