Odveta se uskuteční ve Šternberku 4. prosince od 17 hodin.

Pohárový zápas sice začal lépe hostující Sokol, jenž v úvodu prvního setu vedl 6:2, jenže Olomoučanky rychle otočily na 10:7 ve svůj prospěch.

Pak svůj náskok dokonce navýšily na 19:11 a sadu dovedly vcelku bez problému k vítěznému závěru.

Druhé dějství bylo vyrovnané do stavu 12:12. Následně však domácí hráčky odskočily na 16:12 a už podruhé se narodil výsledek 25:18 pro domácí.

Nejvyrovnanější byla třetí část duelu: Olomoučanky v ní měly sice téměř neustále mírně navrch (15:11, 23:21), ale v koncovce to bylo rázem 23:23.

Poslední dvě výměny však přece jen patřily domácímu celku, jemuž tak v odvetě stačí k postupu do semifinále uhrát jediný set.

„K pohárovému utkání jsme přistoupili trošku jinak než k tomu předchozímu extraligovému," řekl šternberský kouč Martin Hroch.

„Holky hrály bez velkého stresu ten volejbal, který chceme produkovat a který nám podle mě do budoucna přinese úspěch. Ale bohužel jsme dnes nevěřili, že můžeme jednotlivé sety a celý zápas dovést do vítězného konce. Ve třetím setu jsme se pokusili protočit jednotlivé posty, Oborná hrála na postu univerzálky a Šenková šla na smeč. To se ukázalo jako dobré řešení a v této konstelaci jsme uhráli náš nejlepší výsledek. Vítězství 3:0 dává velkou šanci na postup soupeři, ale my se o to samozřejmě doma popereme a budeme chtít před svými fanoušky uhrát aspoň slušný výsledek," slibuje Hroch.

Podle domácího kormidelníka Jiřího Teplého podal jeho tým v prvních dvou setech solidní koncentrovaný výkon.

„A to přesto, že nám chyběla zdravotně indisponovaná Schandlová. Nahradila ji Košická, která se toho zhostila důstojně. Třetí set byl přijatelný do stavu 16:13, koncovku jsme už dohrávali v křeči. Je vidět, že potřebujeme odehrát spoustu těžkých zápasů. Co se pohárové odvety týká, doufám, že v ní potvrdíme náš postup," přeje si Teplý.

O víkendu se oba středomoravští pohároví rivalové vrátí zpět do ligového kolotoče. Olomouc čeká v sobotu od 17 hodin v rámci 8. kola extraligy domácí souboj s Frýdkem-Místkem, Šternberk se ve stejném čase představí v Praze proti Olympu.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 18, 23)

Rozhodčí: Kostka, Kavala. Čas: 78 minut. Diváků: 150.

Olomouc: Košická, Holásková, Tinklová, Polášková, Rutarová, P. Kojdová, libero: Richardson. Střídala: Jurčíková.

Šternberk: Šenková, Janečková, Bartáková, Ticháčková, Oborná, Sochorcová, libera: Hronová, Citovecká. Střídala: Borovcová.

Autor: ADAM FRITSCHER