Olomoucké volejbalistky v této sezoně proti obhájkyním titulu v šesti zápasech uhrály jediný set. Oba semifinálové duely na prostějovské palubovce vysokoškolačky shodně prohrály 0:3.

Zároveň ale naznačily, že na domácí palubovce by nemusely být zcela bez šancí. Především druhý set nedělního zápasu mohly dotáhnout do vítězného konce.

„Domácí mají podstatně zkušenější tým, což se projevilo hlavně v koncovce druhého setu. Takové vypjaté momenty rozhodují právě zkušenosti. Obě naše smečařky mají kolem dvaceti let a stále se učí," připomněl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Ve sportovní hale UP si vysokoškolačky věří víc.

„Doma chceme Prostějov potrápit víc. Stačí uhrát jeden set a soupeř se může dostat do nepohody. I starší hráčky, když jsou pod tlakem, dovedou znervóznět a chybovat," míní Teplý.

Také prostějovský lodivod Miroslav Čada se má na pozoru.

„Každý zápas je jiný. Platilo to například i v případě SK UP během čtvrtfinále s Frýdkem-Místkem, kdy jedno utkání doma vyhrálo 3:0 a druhé vzápětí stejným poměrem ztratilo," upozorňuje Čada.

V žádném případě nechce nic podcenit.

„Musíme být maximálně obezřetní a nemyslet si, že už je rozhodnuto. Navíc se od Olomouce dá v jeho hale očekávat lepší podání i přihrávka díky dokonalé orientaci v domácím prostředí. Takže pozor," dodal Čada.

Třetí semifinálové utkání začíná ve sportovní hale ve středu v 17 hodin.

Přerovanky měly blízko k vyrovnání

Také přerovské volejbalistky v sérii s Olympem prohrávají 0:2.

Precheza mohla litovat především nedělní porážky 2:3. Svěřenky trenéra Leopolda Tůmy ovládly koncovky úvodních dvou setů a vypadalo to, že se dočkají kýženého srovnání série, ale nestalo se tak.

„První dva sety byly jako na houpačce. Štěstí stálo na naší straně, bylo to poznat už na samotném skóre. Dařila se nám přihrávka a poměrně dobře jsme také servírovali," přerovská kapitánka Dita Gáliková. Olymp ale nakonec zápas otočil.

Série se nyní přesouvá do Přerova. Hráčky Prechezy, pokud chtějí prodloužit sezonu, tak musí bezpodmínečně zvítězit.

„Chtěla bych pozvat všechny fanoušky na středeční a snad i na čtvrteční zápas. Určitě to budou velmi kvalitní utkání. Doufám, že nás fanoušci přijdou povzbudit, abychom sérii prodloužili do pátého zápasu," dodala závěrem Gáliková, která v úspěch svého týmu zákonitě věří.

Třetí duel semifinále je na programu od 17 hodin.