Jediná zápletka přišla v prvním setu. Domácí tým vedl 9:6, ale Sokol otočil na 11:14. Vysokoškolačky však vyrovnaly (19:19) a závěrečné míče už patřily favorizovanému celku (20:15).

„Ležela na nás zodpovědnost, hráli jsme křečovitě. Neservírovali jsme a neblokovali dobře,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý k vlažnějšímu ú­vodu.

Na začátku následující sady se však domácí hráčky ujaly vedení 6:1 a set bez problémů dotáhly do vítězného konce 25:18. Ve třetím dějství Sokol dokonce uhrál jen třináct bodů.

„S přístupem hráček jsem spokojen. Olomouc je podstatně zkušenější a to rozhodlo,“ zhodnotil utkání šternberský kouč Adrian Ferulík.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 18, 13)

Rozhodčí: Večeřa, Krsek. Čas: 67 min. Diváků: 500.

SK UP Olomouc: Nachmilnerová, Sajdová, Gregorová, Vistová, M. Janečková, Chalcarzová, libero Maléřová. Trenér: Jiří Teplý. TJ Sokol Šternberk: Piňosová, Šenková, Klhůfková, Oborná, Hrabalová, Holásková, libero Hronová. Střídaly: Halamíčková, Baďurová, Dřímalová, Sochorcová. Trenér: Adrian Ferulík.