Dosavadní nahrávačka olomouckého celku Šárka Kubínová přerušuje kariéru kvůli těhotenství a tým mistrovské Olomouce tak znenadání přišel o další oporu.

Vedení ovšem dokázalo klíčový post rychle obsadit, když získalo americkou nahrávačku Ericu Handleyovou.

Ta už má zkušenosti z Evropy, když působila v Polsku, Francii a Finsku.

„Všechny tři země, ve kterých jsem hrála, byly od sebe velmi odlišné. Z každé z nich jsem si vzala kousek a užívala jsem si to tam. Teď, když jsem se vrátila do téhle části Evropy, nacházím hodně věcí, které si vybavuji a mám je ráda. Každý den objevuji nové věci a užívám si to tady,“ říká čtyřiadvacetiletá Handleyová o svých předchozích zkušenostech na starém kontinentu.

Letos přidá další, když se z Lakeville v Minnesotě přesunula přímo do srdce Evropy.

„Vím, že to byl velmi rychlý přesun pro všechny, ale jsem moc vděčná za ochotu a schopnosti každého, kdo mi pomohl být rychle s týmem. Ten mě skvěle přijal,“ těší Ericu Handleyovou.

O víkendu už ji trenér Petr Zapletal zapojoval do hry při vítězném obratu proti Šelmám z Brna. Všechno chce však čas. Usměvavá Američanka do Olomouce přicestovala minulý týden v úterý.

„O Olomouci jsem slyšela jenom skvělé věci. Zatím jsem neměla moc času prozkoumat město, ale těším se. Teď se, ale chystáme na Ligu mistryň,“ připomíná Handleyová úterní zápas s ukrajinským Chimikem Južnyj, který začíná v 18.10 ve Sportovní hale UP na Lazcích.

Hanačky se po roce opět chystají na boj o základní skupinu nejprestižnější evropské klubové soutěže.

„Strašně se na ten zápas těším. Je to čest, pro každého hráče hrát tuhle soutěž a získat takovou zkušenost. Předchází tomu hodně tvrdé práce se tam dostat. Jsem vděčná, že si můžu s tímto úžasným týmem zahrát takový velký zápas,“ těší se na bitvu roku Erica Handleyová.

Tomáš Příhoda