Derby v Přerově od začátku ovládaly olomoucké volejbalistky, které v prvním setu Precheze dovolily jen jedenáct bodů. Po přestávce se však hra vyrovnala a druhou sadu se štěstím uhrál Přerov. „Po velmi dobrém prvním setu jsme zvolnili," zlobil se olomoucký trenér Jiří Teplý.

„„Začali jsme slušně, pak se projevila síla soupeře a hlavně naše chyby v útoku. Druhý set jsme Olomouc překvapili," okomentoval první dva sety přerovský kouč Libor Gálík.

Hned na začátku třetího dějství hostující tým zase začal hrát a odskočil na osmibodový rozdíl. Precheza už ztrátu nedohnala. Ani ve čtvrtém setu neměl favorit problémy a zápas ukončil po výhře 25:15.

„Po druhém setu jsme se už zkoncentrovali a zápas dohráli v pohodě," dodal Teplý.

„Hru z druhého setu jsme nedokázali udržet. Ve čtvrtém už chyběla síla," přiznal Gálík, jemuž chybělo několik hráček.

Volejbal Přerov – SK UP Olomouc 1:3 (-11, 23, –14, –15)

Přerov: Rašková, Šťastná, K. Kohoutová, Langová, Pavelková, Holišová, libero Kavková. Střídala: Skřičková. Olomouc: Kojdová, Rutarová, Tinklová, King, Košická, Tomašeková, libero Hronová

Střídala: Polášková.

Začátek zápasu se šternberským volejbalistkám vůbec nepovedl. Od začátku s posledním týmem prohrávaly a outsider slavil výhru 25:16. „Nemohli jsme se srovnat se změnou rytmu hry domácích. Nebyli jsme schopni na tyto změny reagovat," řekl k prvnímu setu šternberský trenér Martin Hroch.

Ve druhém setu se karta obrátila. Šternberk měl navrch a vedl 18:6. Domácí tým snížil na konečných 25:20.

Třetí dějství bylo nadmíru dramatické a ve vyrovnané koncovce uspěl hostující Sokol 29:27. Ve čtvrtém dějství brněnské volejbalistky vedly, ale Šternberk otočil a utkání ukončil (25:21).

Po předchozích vydařených zápasech ale tentokrát šternberské volejbalistky neodehrály dobrý zápas. „S naší hrou jsem nebyl spokojen a v probíhající nástavbě to byl od nás nejhorší výkon," kritizoval Hroch.

VK SG Brno – TJ Sokol Šternberk 1:3 (16, –20, –27, –21)

Brno: Hudylivová, Šloufová, Plešingrová, Podhrázká, Suchá, Beránková, libero Melichárková. Střídaly: Šnellyová, Sedláčková, Tesařová, Nálezková.

Šternberk: Ticháčková, Šenková, Sochorcová, Kubíková, Oborná, Jurčíková, libero Citovecká. Střídala: Janečková.