Neztratil se ani nováček české extraligy Šternberk, který dokázal zdolat slovenského mistra i vicemistra.

Vysokoškolačky v Žilině postupně zdolaly Slávii UK Bratislava 3:0, Žilinu 3:1, Šternberk i rakouský Schwechat také 3:1 a Doprastav Bratislava 3:0.

Šternberk vedle Olomouce podlehl také Žilině a Schwechatu vždy 0:3, ale porazil mistrovský Doprastav 3:0 a druhý tým loňského ročníku slovenské ligy Slávii UK 3:1, což mu stačilo na páté místo jen o skóre za čtvrtým Schwechatem.

Druhá skončila Slávia UK Bratislava a třetí domácí Žilina, soupeř olomouckých volejbalistek v evropském Vyzývacím poháru.

„Byla to pro nás první příprava v hale, které se zúčastnila velmi kvalitní družstva,“ hodnotil turnaj olomoucký trenér Jiří Teplý.

Na turnaji chyběla smečařka Mátlová a úvodní den i první nahrávačka Gregorová.

„Ve hře jsou sice ještě vidět nedostatky, ale jinak lze říct, že olomoucký i šternberský tým dosáhly nadějných výsledků,“ hodnotil Teplý výkony obou týmů, které jsou úzce propojeny.

Od čtvrtka do neděle se družstvo Univerzity Palackého zúčastní dalšího přípravného turnaje v běloruském Brestu. Zde se kromě domácího výběru střetne s týmy z Baranoviči, Minsku a Mogileva, tedy družstvy ze špice běloruské nejvyšší soutěže.

Pozvání na tento kvalitní turnaj si Olomoučanky vysloužily svými výkony na mezinárodním antukovém mistrovství Slovenska v Dolném Kubíně, kde jako jediné z českých a slovenských celků dokázaly s Běloruskami držet krok a probojovaly se až do semifinále.