Je to velmi kvalitní soupeř, ale o postup se porveme, zní z hanáckého klubu. Dvojzápas se bude hrát na konci října a Olomouc začne doma.

Při svých posledních evropských vystoupeních se volejbalistky Univerzity Palackého představily v „podřadnějším" Challenge Cupu, nyní je čeká první kolo prestižnějšího a kvalitněji obsazeného Poháru CEV.

„Je to pro nás pocta a ocenění naší práce a výkonů, že jsme byli při losování evropských pohárových soutěží nasazeni právě do CEV Cupu," kvituje olomoucký trenér Jiří Teplý a připomíná ještě jednu výhodu této skutečnosti:

„Pokud z Poháru CEV vypadneme, budeme dál pokračovat v Challenge Cupu, takže by pro nás pohárová sezona neskončila, což je pro naše mladé družstvo, které potřebuje těžké zápasy, velmi důležité," pochvaluje si Teplý.

Belgické Charleroi je podle něj velmi těžký protivník, přes nějž bude obtížné probít se do dalších bojů.

„Ale šance na postup určitě je. Pokud podáme stoprocentní a koncentrovaný výkon, tak to rozhodně není nemožné. Záležet bude samozřejmě také na tom, jak se nám podaří poskládat kádr pro příští sezonu," ví zkušený kouč, který už v týmu přivítal smečařky Kojdovou a Košickou a nyní vyhlíží především posily na blokařské pozice.

A připomíná také, že Charleroi není pro český volejbal neznámý celek, protože vloni právě tohoto soupeře vyřadilo v osmifinále Challenge Cupu brněnské Královo Pole.

„Určitě se v Brně na Belgičanky poptáme a zkusíme získat i video z jejich měření sil. Důležité bude ale i zjistit, jak se jejich kádr od té doby změnil," plánuje Jiří Teplý. Právě s Brnem by se univerzita pod jeho vedením mohla potkat v osmifinále Poháru CEV.

To je však ještě velmi daleko, vždyť i na Královo Pole čeká v úvodním kole soutěže velmi zdatný protivník v podobě polského celku Bielsko-Biala.

Adam Fritscher