Na palubovce týmu Calcit Volley Kamnik olomoucké hráčky neztratily ani set a posunuly se na třetí příčku o jediný bod za vedoucí duo Maribor a Békéscsabai.

Olomoucký kouč Jiří Teplý oslavil den před zápasem pětašedesáté narozeniny a jeho svěřenkyně začaly na dárku v podobě vítězství pracovat už v průběhu prvního setu. Po vyrovnaném začátku si hosté vypracovali několikabodový náskok a po výhře 25:19 vedli 1:0.

To ale ještě nebylo vše. V průběhu druhé sady se Hanačky v soupeřově hale dokonale rozkoukaly a výsledkem byl jejich drtivý triumf 25:9.

Zápas se zdramatizoval až ve své třetí části poté, co univerzita téměř kompletně obměnila sestavu. Bodově byla sice stále nad domácími, ale jen těsně a až v koncovce uhájila výhru o dva míče - 25:23 a 3:0.

„V prvním setu jsme se postupně hledali a úplně jsme nevěděli, co od soupeře čekat,“ hodnotil utkání trenér Teplý.

„Naštěstí nám domácí pomohli, hráli sice obětavě, ale kupili řadu chyb. Ve druhé sadě jsme se postupně zlepšovali a naše hra začala připomínat volejbal, jaký chceme předvádět. Po prostřídání jsme se ale přizpůsobili, sami začali chybovat a pouštět lehké balony. Naštěstí jsme závěr nějak uhráli,“ uzavřel Jiří Teplý.

V POHÁRU CHCEME ZLATO

O víkendu už volejbalistky Olomouce čeká Final Four Českého poháru v Brně.

„Rozhodně tam pojedeme s cílem, že si chceme odvézt zlatou medaili. Nejedeme tam ale s tím, že ji určitě máme, ženský sport je takový nevyzpytatelný,“ zasmála se olomoucká smečařka Martina Michalíková a možná si vzpomněla na první set posledního vzájemného duelu s Olympem, který patřil Pražankám.

Právě Olymp totiž bude semifinálovým soupeřem olomouckých favoritek.

Program Final Four
Sobota, 2. února: Prostějov – Přerov (16.00), Olymp Praha – Olomouc (18.30)
Neděle, 3. února: Finále (17.00)