„Splnili jsme roli favorita, i když jednoduchý zápas to nebyl, protože ostravské béčko bojovalo a nenechalo nám postup zadarmo," říkal po zápase trenér Olomouce Jan Drešl.

Olomoučanky v první sadě nechaly jen v jeho samotném úvodu vedení svému soupeři, velmi brzy si ho však agresivním podáním a kvalitním útokem přetáhly na svou stranu a držely pak až do konce setu, který vyhrály jasně 25:12.

Ve druhé části se scénář opakoval, jen Ostrava se držela déle trochu na dostřel. V závěru si ale Šantovka vedení opět v klidu pohlídala a zvýšila po vítězství 25:19 už na 2:0.

Ilustrační foto
Vedli o dvacet bodů, vyhráli nakonec o jeden. Olomoucko přetlačilo Pardubice

Ve třetím dějství vedl hostující favorit v úvodu 7:0 a v poklidu duel dovedl do vítězného konce. Olomoucký tým opět po vítězství 25:19 jel zpět na Hanou s vítězstvím 3:0 v kapse.

Pochvalu si zaslouží i naše holky, protože soupeře nepodcenily, podaly dobrý výkon a postup jsme si zaslouženě pohlídali,“ uzavřel Jan Drešl.

V pátek 20. října čeká Hanačky už o poznání těžší soupeř. Od 17 hodin totiž na své palubovce hostí v rámci krajského derby Prostějov.

TJ Ostrava B - VK Šantovka Olomouc UP 0:3 (-12, -19, -19)

Rozhodčí: Topolánek, Košnovský.

Čas: 73 minut.

Diváci: 80.

Ostrava B: Ruzsová, Uhlářová, Graczová, Anna Gavlasová, Adamčiková, P. Koloničná. Libero: Planková. Střídaly: Karlíková, S. Koloničná, Adéla Gavlasová, Polášková.

Olomouc: Shevkeneková, Fedchuková, Nowaková, Artyshuková, Farská, Nečasová. Libero: Chaloupková. Střídala: Šotkovská. Trenér: Jan Drešl.